URFALILAR İFTARDAN SONRA BALIKLIGÖL’E AKIN EDİYOR

URFALILAR İFTARDAN SONRA BALIKLIGÖL’E AKIN EDİYOR

Şanlıurfa’nın tarihi ve turistlik yeri olan Balıklıgöl iftar sonrası Urfalıların uğrak yeri oluyor. Şanlıurfa’da Ramazan ayı ile beraber hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi vatandaşları olumsuz ...

18 Haziran 2016 - 10:31

URFALILAR İFTARDAN SONRA BALIKLIGÖL’E AKIN EDİYORŞanlıurfa’nın tarihi ve turistlik yeri olan Balıklıgöl iftar sonrası Urfalıların uğrak yeri oluyor.
Şanlıurfa’da Ramazan ayı ile beraber hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi vatandaşları olumsuz etkiledi. Yaşanan sıcaklıklar ve oruç nedeniyle gündüz yaklaşık 45 dereceyi bulan sıcaklıklarda dışarıya çıkmak istemeyen vatandaşlar iftar saatinden sonra Balıklıgöl’e akın ediyor. Şanlıurfa’da Yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı oldukça sıcak geçiyor. Gündüzleri de dışarıya çıkamayan Urfalılar iftardan sonra soluğu Balıklıgöl Platosunda alıyor. Şanlıurfa’ya Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirler balıklara yem atıp platodaki etkinlikleri izliyor. Balıklıgöl’de huzur bulduklarının altını çizen Mehmet Toprak, “iftar sonrası rahmet şehri olan Şanlıurfa’da ramazan ayı şenlik ile güzellikle ibadetlerle geçiyor. Balıklıgöl’de sakinlik huzur, yani iman gücü var. Balıklıgöl denince akla gelen huzur, insanlar burada huzur buluyor. İftardan Urfa’nın %50’si Balıklgöl’de buluşuyor. Şenlik ondan sonra kaynaşma, sohbetler onun için Şanlıurfa’mız ele geçirilmez bir şehir şükrüler olsun, bu şehrin çocuklarıyız bu şehirde doğmuşuz şükürler olsun” dedi.