WhatsApp bombayı patlattı! Bugünden itibaren herkes…

WhatsApp bombayı patlattı! Bugünden itibaren herkes…

WhatsApp'ın mobil uygulamasından sonra bilgisayarlar için de özel bir uygulama bu sabah kullanıma sunuldu. WhatsApp uygulaması artık bilgisayarda Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X ...

12 Mayıs 2016 - 02:38

Bugünden itibaren herkes...WhatsApp’ın mobil uygulamasından sonra bilgisayarlar için de özel bir uygulama bu sabah kullanıma sunuldu.
WhatsApp uygulaması artık bilgisayarda Whatsapp; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını bu sabah yayınladı. Uygulama ile birlikte kullanıcıların artık Whatsapp Web’i kullanmalarına gerek kalmazken, uygulamayı ücretsiz olarak indirerek de kullanıcılar bilgisayar başında çalışmalarını sürdürebilecek. TARAYICI ZORUNLULUĞU KALDIRILDI
Whatsapp’ın uygulamasının bilgisayarlara gelmesiyle birlikte artık tarayıcı kullanma zorunluluğu da kalmadı; zira uygulama arkaplanda çalışacağından kullandığınız tarayıcıda bir sekmeyi Whatsapp için ayırmak gerekmeyecek.
WHATSAPP NASIL KULLANILIR?
Uygulama şu an Windows 8’in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm Windows ve Mac OS kullananların QR kodunu taratmaları gerekiyor; tıpkı Whatsapp Web’de olduğu gibi. Böylece Whatsapp’a bağlandığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülecek.