Yarın Herkes İçin Çok Geç Olacak

Yarın Herkes İçin Çok Geç Olacak

Seçilmiş Belediye başkanlarının haklarının gasp edilmesi, yerine kayyum atanması sivil darbedir. Tahrikkardır. Hak gaspıdır, faşizan bir uygulamadır,kabul edilemez.Demokrasi adına halkla alay etmektir. Kutsal olan makarna yada kömür uğruna ...

12 Eylül 2016 - 09:46

yarin-herkes-icin-cok-gec-olacakSeçilmiş Belediye başkanlarının haklarının gasp edilmesi, yerine kayyum atanması sivil darbedir. Tahrikkardır. Hak gaspıdır, faşizan bir uygulamadır,kabul edilemez.Demokrasi adına halkla alay etmektir. Kutsal olan makarna yada kömür uğruna vermediği, uğruna bedeller ödediği oyuna halkın sahip çıkacağı bilinen bir gerçek.
Ülkenin hayatın her alanında, içeride ve dışarıda birikmiş bu kadar sorun varken neden şimdi bu uygulama? Ülke yanlış yönetiliyor,becerisizliklerini, yanlışlarını kapatmak içinde yeni gündem yaratılıyor.
Bundan dolayı hayra yorumlanamaz, iyi niyetli değildir, sonuç alınamaz,var olan çelişkileri içinden çıkılmaz hale getirir.
Var olan kazanılmış demokratik hak ve değerlere saldırılara meşru yöntemler ile dur denmez ise faşizan uygulamalar artarak devam edecektir.
Bu uygulama tekrarlanan eski, bildik senaryoların bir başka versiyonu.Amaçlanan tahriklerle provokasyonlarla zemin hazırlayıp Halkı meşru mücadele zemininden koparmak, demokratik değerlere inancı yok etmek. Aynen hendeklerin kazılmasına 3 yıl göz yumulduğunda olduğu gibi, önemlidir unutmayalım.
Amaçlanan kirli savaşı besleyen şiddeti haklı kılmak ve devam ettirmektir.
Meşru mücadele yöntemlerinin dışına çıkmak gerekçeleri “haklı”olsada oyuna gelmektir. Haklı olanın kendini ispat etmesi için tek yöntem şiddet değildir. Hakka inanan insanların var olduğu inancın tek güç kaynağıdır. Ülkede yaşayan tüm yurtseverler sürekli ezilen, yok edilmeye çalışılan bu halkın çaresizliğini ancak empati yaparak anlayabiliriz. Birlikte bu gidişe karşı çıkılmaz ise yarın herkes için çok geç olacak   Dr. Adnan Güllüoğlu 12/09/2016