CHP "ESKİ TAS, ESKİ HAMAM"
Adnan Güllüoğlu

Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

CHP "ESKİ TAS, ESKİ HAMAM"

04 Mayıs 2017 - 10:17


Geriye dönüp kendi tarihine bakmayı beceremeyen CHP, nerde hata yaptığını sorgulamadan sorunu"genel başkan"sorununa indirgeyerek yeni arayışlarla anamuhalefet görevini devam ettirmek istiyor.


Bu kafa ile "HAYIR" oylarına umut bağlamalarına rağmen iktidar olmanın bu anlayış ile hayal olduğunu en iyi bilen kendileri.
CHP nin sorunu kuruluşunun dayattığı, asimilasyonu temel alan, inkarcı ve katliamcı Oligarşik yönetim anlayışını devam ettirmek amacı ve isteğidir.


CHP oluşturulan bu vesayetçi sistemin siyasi ayağıdır. Vesayetçi sistem tehlikeye girdiğindeçık, açık yada örtülü Menderes ten bu yana her darbeyi desteklemiştir.Tüm OHAL ilanlarının arkasındadır.Her darbe sonrası CHP ye teslim edilen parlemento (60 darbesinden sonra Senato da bu amaç ile oluşturulmuştu)başta Anayasa olmak üzere yeni yasalar yapılarak vesayeti garantiye almak asli görevi olmuştur.Anayasa mahkemesi bile darbe sonrası bu amaçla,vesayete aykırı partileri kapatmak üzere kurulmuştur.


CHP nin sorunu 90 yılda çöken " kuruluş ilkelerine yapışıp kalmasıdır.


Hala D.P, ANAP ve AKP nin halk nezdindeki başarısının vesayet sistemine şekli ne olursa olsun şu veya bu nedenle karşı durmalarından geldiğini görmüyor,görmek istemiyor.


Yeni kandırılacak "DİAP AĞA" lar artık yok,solcuyum demek ilede solcu olunmuyor.


Hala CHP ile gönül bağı olanlar kendilerine "Neden Fıratın ötesinde ve varoşlarda CHP yok?" sorusunu sormalıdır. 
Nedeni belli,CHP kurulduğundan bu yana"BEYAZ TÜRKLERİN "partisi ondan.

Dr. Adnan Güllüoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar