Endişelerimde haklı çıktım
Adnan Güllüoğlu

Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

Endişelerimde haklı çıktım

23 Nisan 2017 - 14:18

Endişelerimde haklı çıktım,

"HAYIR " oyları "kuruluş felsefesini" yani "Kemalizm"in ırkçı, nasyonalist damarını  terk edemeyen, vesasayet sisteminin kurucusu ve  siyasi temsilcisi  vede savunucusu,yeni adına layık, görevi gereği sol partilerin kuruluşunun önünde engel CHP , Kürt ve muhaliflerin "hayır" oylarının üstüne oturmak, ve basarıyı kendine mal etmek istiyor.


Ülkenin temel sorunu olan , çözüm için, toplumsal  barış için, eşitlik temelinde Kürt(50 milyonluk bir ulus) sorunuyla ilgili bu parti yıllardır baskıdan, inkardan, mecburi iskandan ve katliamdan başka hangi yöntemi kullandı? 


Geçmişi ve yaptıklarıyla ilgili öz eleştiri verdimi?


Demokrasi adına, eşitlik ve halkların barışı adına bu güne kadar  ne dedi,Türkleştirmek  uğruna katliamdan, mecburi iskandan, asimilasyondan başka ne yaptı?

Yıllardır bu ülkede çözum adına,şiddete dayalı çözümsüzlükten başka ne üretti?

Aslını inkar etmeden çözüm isteyenlere bölücü suçlamasından başka ne dedi?


Kendi dışındakileri inkar eden, tek tip etnik inanca dayalı sunni islamı olmayan laiklik adına dayatıp,inancı devlet tekeline alıp Diyanet Başkanlığı ile denetim altına alarak,kendi istediği inançtan  başka  her inancı  inkar eden,yazılı palavra tarihe vesayetçi olmaktan başka ne yaptı?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar