HDP ve DEĞİŞMEYEN İTTİFAK ANLAYIŞI
Adnan Güllüoğlu

Adnan Güllüoğlu

Dr. Adnan GÜLLÜOĞLU

HDP ve DEĞİŞMEYEN İTTİFAK ANLAYIŞI

18 Kasım 2018 - 16:39

HDP ve DEĞİŞMEYEN İTTİFAK ANLAYIŞI
%25-30'lara varan yurtsever kürt seçmenin ulusal taleplerini ilke edinip,ulusal birlik çağrısı yapıp güven sağlayarak oyları kazanmak yerine sınıfsal mücadele vermeyi öne koymayı tercih eden HDP,  tekçi ideolojinin mimarı ve hala önderliğini bırakmayan CHP'ye seçimde katarının son vagonu olabilmek için seçim ittifakı öneriyor ve bunu görüşmek için davet bekliyor.
Diyelimki İYİ Parti olur dedi ve CHP'de lütuf buyurup bu çağrıya evet dedi. İttifakı belirleyen ilkelermi olacak yoksa yine kapalı kapılar ardında"Yahudi tüccar" pazarlığımı olacak?
"Barış Sürecini" bile içine sindiremeyen CHP'nin özellikle Ankara gibi büyük metrepollerde göstereceği  adayları (ve halen var olan siyasi kimliklerini,) bu adaylara karşı HDP'nin ve tabanının göstereceği tavrını merakla bekliyorum.
Facebook 'ta  oy vermeyen veya  alternatif sunulmayan çaresiz bırakılan halkı suçlamak büyük haksızlık. Her seçim %10 baraj sorunu neden yaşanıyor anlamak  isteniyorsa her seçim "sadece günü" kurtarmak için yapılan ilkesiz ittifak anlayışına bakmak lazım.18. KASIM. 2018

Dr. Adnan Güllüoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar