YERİNİZ GENİŞ OLDU MU?
BEKİR URFALI

BEKİR URFALI

BEKİR URFALI

YERİNİZ GENİŞ OLDU MU?

30 Eylül 2018 - 10:56

YERİNİZ GENİŞ OLDU MU?

Bindiğiniz toplu taşıma araçlarınızda yer açıldı mı şimdi Öyle yayıla yayıla oturmanıza engel Suriyeli bir anne gitti işte. 
Bağırlarımızı acıta acıta hemide. 
Kaldı mı dünya size bize her birimize. Yürüdüğünüz caddeler sokaklar genişledi mi birden bire kaldırımlarda daha geniş alan buldunuz kendinize. 
Parklarda Suriyeli çocuklara bile fazlalık muamelesi yapan anneler bir çocuk daha eksildi senin çocuğunun yerine pazarda çöpe giden sebzeleri toplayan ama dilenmeyen iyileri görmediniz ya ne diyeyim size. 
Taş değse ayağınıza Suriyeli dediniz. Pis Araplar ya onlar Allah’ın denizleri sizindi ya onlarda girince iğrenen tipler denizler şimdi size kaldı mı? Plajlara layık görmediğiniz o mülteciler gözünün önünden uzak olunca keyfin yerine geldi mi? Güneşine mi maniydi, Bronzlaşmana mı? 
Acılar içinde gönderdik tabut içinde. 
Tabi ya üç kişi sığmamıştı değil mi? 
Zalimlerden kaçan, savaştan kaçan, tecavüzden kaçanları almamız hataydı değil mi? Zira bir milyon Suriyeli hazır ölmüşken onlarda ölse dünyada alan açılırdı belki. 
Zaten Suriyeliler gelmeden önce bir tek kötülük yoktu ülkemizde. 
Suriyeli anne karnında bebeğiyle gitti tabutun içinde o yok olan memleketine. Şimdi genişleyip yer açıldı mı hepinize. Dünyanın hiç bir yerinde kaçıklar yoktu dimi? Dünya Gülistandı zaten Suriyelilerden önce. 
Onlar gidince her şey düzelecek değil mi? 
Çanakkalede dedelerimiz yan yana yatarken, torunları sığmamış meğer koca bir ülkeye. Sahi Suriyeliler gitsin diyenler sizler nerden gelmiştiniz bu ülkeye? 
Mesela dedeleriniz kimlerdi sizin?
Zaten uzaydan indik İstanbul’un kalbine. 
Suriyeliler gitsin diye feveran edenler soğudu mu içiniz o tabutun içindeki anneyi görünce? 
Ya o anne o en masum halinde o zalim zulme uğrarken ah edip gittiyse iki milyar ümmete…

ÖZÜR DİLERİZ EY MASUM GENÇ ANNE ÖZÜR DİLERİZ.

Abdullah Kaçak

Not: Nesreddin Hocanın deyimiyle “Hırsızın hiç mi suçu yok” Türkiyeliler Suriyeliler konusunda da gerekli hassasiyeti göstermiş, misafir perverliklerini eksiksiz yapmışlardır. Amma onların bazıları haddini aşmış, misafir olduğunu unutmuş, çevresine rahatsızlık vermeye başlamıştır. Bu konuda yöneticiler gerekli tedbiri almamış, onları kontrol altında tutmamış, yaptıkları her şey yanlarına kar kalmıştır. Bu da insanımızı rahatsız etmiş, (son yaşanan olayalar da göstermiştirki ) onları artık burada istemiyoruz sınırına getirmiştir.
Diyoruz ki, onlar savaş mağdurlarıdırlar, mazlumdurlar, insandırlar. Bize yakışan onlara sahip çıkmak, savaş bitinceye kadar misafir etmektir. Bunu yaparken onlar misafir olduğunu unutmayacak, görevliler de gerekli tedbirleri almalıdırlar. 
Peygamberimiz; “Ancak müslümanlar kardeştir” “şarktaki bir müminin ayağına bir diket batsa, şarktaki mümin acısını hissetmese tam imamn etmiş sayılmazsınız” buyuruyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar