33.882 VE ŞERAFETTİN TURAN MÜDÜR FALAN DEĞİL BAKANIM!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

33.882 VE ŞERAFETTİN TURAN MÜDÜR FALAN DEĞİL BAKANIM!

19 Temmuz 2018 - 00:43

 • Bir avuç toprak parçasına, hatta tarlaya dadanmış bir kuzunun otlandığızaman kadar zavallıbir neden uğruna kardeş kardeşi vurur memleketim de!

Kan davası olur ölürüz,ölürüölürüz!

 • An gelir, çocuklar en çocuk çağlarında ve oyuncaklarına doymadan daha; oyuncaklarından koparılır da başlık parasına gelin olur!

  12 Yaşındaki bir kızçocuğu anne olur da;ölürüz, ölürüz. Ölürüz!
 • Sadece 14 Milletvekilinin seçileceği basit bir seçim davasında silahlar kan kusar da; bayram sabahında, biri Milletvekilinin ağabeyi dört canın cenazesine durur acılı yürekler! Ölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • Ruh hastasının biri çıkar; hasta yakını postu altında gencecik bir doktorun alnını yarar da; ölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • DEDAŞ Diye bir enerjişirketi çıkar: Çiftçinin, köylünün, yoksul halkımın alın terine bloke koyar ve umarsızca ve haksızca ve haram ileşişirilmiş faturalarıkapısına bırakır mazlumun; kahroluruz da ölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • Fırat suyu coşkun akar ve uçsuz bucaksız topraklara gülümseyerek uzayıp giderken Habur deresi; altın sarısı buğday başakları göğe uzatırken başını yani.. Yani dünyanın ilk buğdayının, mercimeğin ekildiği ve dahi pamuk beyazının gelin gibi süslediği fıstığının dalından koparılıp adınızorla Antep koyduğu zengin topraklarımdan kanatlanır yoksul insanım! 

  Kah hor görülür, aşağılanır, saldırılar da; kah koyun sürüsü gibi doluşturulduklarıkamyonlar, traktör kasaları devrilir de yollarda cansız bedenleri ile savrulurlar da; ölürüz, ölürüz, ölürüz..
 • Bir belediye başkanıçıkar da, gözlerimizin içine baka baka ‘’ Başlarınıza çorap örerim ve kadrolarınızıellerinizden alırım ‘’ der mesela.. ‘’Ve ekler: Daha önce de yaptım bilirsiniz!’’ 

  Ve bizler masumların işsizlikle, yoklukla sınanışını izler; ölürüz,ölürüz, ölürüz!
 • Bu memlekete 25 yıl Milletvekilliği yapan duayen bir isim çıkar: Haklı isyanını getirir dile; eski bakan ‘’ Tutuklayın! ‘’ talimatı verir! Öyle ya; alışmıştır gazetecilerin bile bileklerine kelepçe vurdurtmaya ve bizler sadece izler; ölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • Diğer bir belediye başkanı çıkar: Ellerinden tutup başkanlık koltuğuna oturttuğu Milletvekiline nankörlük eder de; bütün işini gücünü bırakır sadeceçınar ağacı eker memlekete. Bizler sadece izler ölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • Elleri kalem tutması gereken çocuklarının uyuşturucunun esaretinde çırpınaçırpına yitip gidişlerine feryat eder anneler: Bizler sadece izlerölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • Kahpe zulasından intihar ölümü çıkarır tefeciler ve onlarca borçlu gencim ölüme atlarken sus pus oluruz korkak gibi de; ölürüz, ölürüz, ölürüz!
 • Adı üzerinde zerre şaibe olmayan ve dahi ihaleye, rüşvete, faize bulaşmamışüstelik altıdil bilmektedir M.Kasım GÜLPINAR.. Ama yabancıya kul köle Urfalıçıkar habere karalar bu değerini mesela! Ve kabine açıklanır da; iktidar partisinin bölgedeki kalesi avucunu yalar. Merak etmeyin bu kez ölmeyiz bilakis; göbek atan haysiyetsizleri izleriz öylece!
 • Urfalı bakanın gözleri önünde on binlerin elleri ile seçtiği belediye başkanı darp edilir de; burnumuz yanmaz ve izler, aslında ölürüz be haberimiz yok!
 • Soysuzun biri 14 yaşındaki çocuğa tacizde bulunur ulan gel de ölme! 

  Velhasıl Urfalı hemşerilerim; ölmek için bahane listemiz uzar gider bizim! 

 • EĞİTİMSİZLİK BELASINA ÖLÜRÜZ ASLINDA! 

Başlığşaşırmadınız umarım: Zira bütün bu utanılası ölümlerin, acıların, yokluğun, yoksuluuğun, haksızlığın, zulmün, acının tek bir nedeni var: EĞİTİM SORUNU!

       Öyle büyük ki Urfa da bu sorun, bakan diye  seçtiğimiz adam bile çıkar zerre utanmadan ‘’Şeyimde değil! ‘’ bir halka mesela!  Yetmez, kepek bile ekmeye kalkar Gıda Tarım Ve Hayvancılık ‘’ Bakan-ı ‘’ olur Urfalım; o derece cahiliz yani ve o derece ağır bir eğitim sorununun altında inler Urfam..

ŞERAFETTİN TURAN MİLLİEĞİTİM MÜDÜRÜ FALAN DEĞİL!

Peki, bizi her dakikasında perişan eden bu sorun karşısında ne yapmışız bugüne kadar?

Ben söyleyeyim; bütün suçu Milletvekillerine yüklemiş ve herşeyi devletten beklemek gibi asalak bir ruh halinle sadece mızmızlanmışız o kadar!

Mesela kimse dönüp bakmamış ilimize, ilçelerimize gelenöğretmenlere, il, ilçe milli eğitim müdürlerine?

Kimse eğitim sistemini sorgulamamış dahi!

İşte bu yüzden hemşerilerim; an itibari ileŞANLIURFA İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapmakta olan Şerafettin Turan ne eğitimcidir benim için, ne de müdür falan!

33.882 !

Evet, yanlış okumadınız: Tamı tamına 33.882 kişiye soruldu.

SORULDU

‘’Şu an bulunduğunuz noktanın sebebi sizce ne ve kimdir?’’

CEVAP: Müsteşar olanı da ÖĞRETMEN demiş, işsizi de!

Ne kadar doğru bir cevap değil mi?

İşte bu yüzden Şerafettin Turan il milli eğitim müdür veya eğitimci değildir nazarımda!

GÜZEL İNSAN KİMDİR?

Bu hayatta güzel insanlar vardır bilirsiniz.. Tıpkı benim Urfa’ya sevdamı bildiğiniz gibi. Ama geldiği günden beridir döktüğü alın teri, paha biçilemez emekleri, her bir çocuğumuzun göz bebeklerine koyduğu okuma aşkı ve umut, kazandırdığı yüzlerce eğitim yuvası ile Şerafettin Turan tabi ki sadece bir eğitimci, milli eğitim müdürü değildi benim gözümde. Çünkü o içindeki vatan millet ve çocuk aşkı ile mangan yürekli bir adamdır aynı zamanda…

Çünkü Şerafettin Turan elinde ajandası milletvekillerine yaranma ve emirlerini yerine getirme kaygısından uzak sadece işine, mesleğine aşık bir eğitim emekçisidir..

Çünkü Şerafettin Turan dağ gibi adamdır ve onurludur ama aynı zamanda bilgi birikimi, zekası ile Şanlıurfa eğitimi için umudun adı, çığır açacak isimdir..

Çünkü Şerafettin Turan gerçek bir ÖĞRETMEN’dir aslında..

Ve Şerafettin Turan dediğim adam; Bazı Şanlıurfalılar bölük bölük bölerken memleketimi; çocuklarımıza eğitimin ışığında onurlu bir kuşağın temellerini atmanın ve Şanlıurfa’ya ve ülkesine pırıl pırıl gençler kazandırmanın ağır emek işçisidir..

Bendeni senden, hepimizden daha çok Urfalıdır Şerafettin Turan.. Hepimizden daha çok Türkiyeli bu onurlu adam helal olsun..

UMUDUN YENİ ADISINIZ BAKANIM!

Gelelim gelişi ile bir asırlık eğitim sorununa adeta güneş ışığı gibi doğacağı umudunu yüreklerimize işleten yeni Milli Eğitim Bakanımıza:

Ziya Selçuk ismi en çok da öğretmenlerimiz için umudun adıdır artık!

 • Ve kendisinden öğrencilerin not verdiği rezil bir sistemi ortadan kaldırmasını bekliyor 80 milyon.
 • Atama sorunu denen illetin bir an önce bitirmesini..
 • Öğretmenlerin her türlü ağır şartlar altında çalışmalarına rağmen diğer meslek gurupları gibi hak ettikleri ücretleri almamasını bitirmesini..
 • Öğretmenlerimizin itibarlarının iadesi en önemli madde olmalıdır..

ŞAMLIURFA İÇİN..

 • Ve pek tabi Şanlıurfa halkı olarak atanan öğretmenlerimizin hemen bir yıl sonra geri dönmeleri çocuklarımızın dengelerini bozmakta, her gelen öğretmen alışana kadar bir eğitim yılımız heba olmaktadır.
 • Okullarımızın hali içler acısıdır.
 • Şanlıurfa da ciddi öğretmen açığı vardır ve bu açık kapatılmalıdır.
 • Şerafettin Turan gibi eğitimciler Urfa’yı ayağa kaldıracaklardır.

Yani Bakanım; duruşunuz, söylem ve pratiğiniz ile ülke ve memleketimin eğitim sorunun çözümünde umut sizsiniz ve lütfen bu umudu halkımın elinden almayınız..

 

Son Yazılar