AKPINAR & İMAMOĞLU & CEM TV!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

AKPINAR & İMAMOĞLU & CEM TV!

29 Aralık 2018 - 23:25 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 23:32

Zeki Alasya & Metin Akpınar: Yeşilçam Sinemasının unutulmaz ikilisi!

Bir dönemin efsane ikilisinden Zeki Alasya'yı yıllar önce kaybettik. Rahmetli Zeki Alasya ile k yönetmenliğini yaptığı "Herşey Oğlum İçin" adlı Tv filminde birlikte çalışma imkanı yakalamıştım.

Bazen 48 saat aralıksız süren uzun ve zahmetli çekimlerin çay molalarında sohbet etme imkanı bulmuştum. 

Hayata, insanlara dair çok derin kırgınlımları, pişmanlıkları, şaşkınlık ve üzüntüleri vardı.

Çok hissettirmese ve çokça dile getirmemiş olsa da; dar günlerinde birlikte efsane olduğu Metin Akpınar'ın destek olmak yerine sürekli ağır eleştirilerde bulunması karşısında üzgündü. İlaveten Akpınar'ı bir sanatçıda olmaması gerektiği kadar politik buluyor, bunun doğru bulmadığını ifade ediyordu.

Metin Akpınar ise yıllar içerisinde giderek tam bir CHP bayraktarı olmayı tercih etti.

Pek tabi herkesin siyasi tercihine saygı duymak zorundayız. Pek tabi yılların sanatçısının siyasi fikrini eleştirel boyutta dile getirmesi kadar doğal bir şey olamaz ancak görüyorum ki; en yakın dostuna dahi hak ettiği vefayı göstermekten uzak duran Akpınar eleştiri ile hakareti ve adeta darbe seviciliği birbirine karıştırmış!

Hele kullandığı şu kelimeler kendisine sanatçıyım diyen her kişi için insanlık ayıbından başka bir anlam içermiyor.

Toplumda sevilen sanatçı olmak; sizi toplum ve milli değerlerin üzerinde dokunulmaz bir makama koymaz.

Daha da önemlisi sever veya sevmezsiniz ama size ülkenin Cumhurbaşkanını zehirlemeye, asmaya davet eder gibi nefret kokan, darbe sevici ifadelerle toplumu kaosa sürükleme hakkını hiç vermez.

Sözde bunu demokrasinin, Atatürkçlüğün, milliyetçilik ve vatanaeverliliğin göstergesi olarak gören Akpınar'ın pervasızca açıklamasını şiddetle kınıyorum!

Ancak, gerek kendisinin, gerek Müjdat Gezen beyefendinin gösterdiği bu tavır karşısında şaşırdım mı derseniz HAYIR!

Çünkü bu iki eski sanatçı ve türevlerinin Atatürkçülük, Vatan severlilik ve demokrasi anlayışları alkolizm, Kürt düşmanlığı ve aşırı ırkçılığa bulaşmış hastalıklı bir ruh halidir.

Yaşını başını almış ve milyonlara hitap eden bir sanatçının "(Demokrasiye) ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler." sözleri bırakın sanat, sanatçı insanlık adına utanç vericidir.

Mesele burada Ak Parti, CHP veya Erdoğan karşıtlığı değildir. Mesele bir sanatçının demokrasiyi tesis etme yolunu ölümde, darbe veya zehirleme yolu ile bir ülkenin Cumhurbaşkanını halkın önüne atmak; resmen darbeye azmetmektir.

Peki, kendilerini toplumun bütün kesimlerinin üzerinde gören Akpınar ve Gezen gibi isimler ne kadar demokrat, ne kadar özgürlükçü, ne kadar hümanisttir?

Aslında bütün bunların cevabı aynı programda yine Akpınar'ın sarfettiği sözlerde gizlidir...

Türk'ün, Kürt'ün ve Arap'ın bu ülkenin asıl ve asil unsurları olduğu gerçeğini kabullenmeyen Akpınar, "Biz Türküz ve Türklere yazık oluyor!" derken bir yandan darbeye davet ediyor diğer yandan ırkçı ruh halini ifade ediyor.

Çünkü bu tür düşüncede olanların hayal ettiği Türkiye alkol masalarında Türklüğün zirve yaptığı laklaklar; kendilerinin bulunmaz Hint Kumaşı olarak görüldüğü düzenden ibarettir.

Onlar için kendilerinden başka hiç bir milletin, insanın zerre değeri yoktur. Hal böyle iken kendileri halkçı, özgürlükçü ama tehdit ettikleri ülkenin Cumhurbaşkanı ayaklarından asılması gereken isim öyle mi?

İMAMOĞLU SKANDALI!

Gelelim "Erdoğan ve İstanbul eski BŞ belediye başkanından randevu talep eden ve HDP ile Kürtler dışında herkes ile görüşeceğim!" açıklaması yapan CHP İstanbul BŞ adayı Ekrem İmamoğlu'na.

Elbette İmamoğlu'nun her seçimde  HDP sayesinde kurtulan CHP adayı olarak HDP ile görüşmeme hakkı vardır ve bu demokratik bir haktır. Ama daha tura çıktığı ilk gün Kürtleri yok saymak, ırkçılık yapmak onun da tıpkı Akpınar ve Gezen gibi çakma CHP devrimcliğinin zavallı zihniyetinin belgesidir.

İnanıyorum ki; İstanbul da yaşayan ve sayıları 5-6 milyonu bulan Kürtler sandıkta İmamoğlu'na hak ettiği dersi verecektir.

CEM TV REZALETİ!

Ve sözde ezilmiş Alevi halklarını savunan Cem Tv!

Bu kanal gün geçmiyor ki ırkçı bir eylem ile gündeme gelmesin...

2014 yılında benim canlı yayını terk etmek durumunda kalarak hayat, insanlık dersi verdiğim kanal bundan ders almamış olacak ki; Eren Aydın kardeşimizin program ismini ZAZACA bulduğu için tavır koymuş!

Öncelikle bu tavır karşısında program yapmama kararı alan Eren kardeşimizi bütün kalbim ile kutluyor; ırkçı Cem Tv zihniyetini şiddetle kınıyorum.

Şimdi, her defasında Kürtleri yok sayan, darbe sevici  CHP, Akpınar, Gezen, İmamoğlu ve Cem Tv yöneticileri demokrat ama TRT Kürdî kanalına imza atan ve Kürtler benim kardeşimdir diyen Erdoğan diktatör öyle mi?

Hiç bir dil yasaklanamaz...

Yasaklandığı yerde durmadım, durmahanlara da helal olsun.

FETÖ İMAMINDAN İNCİLER!

Fetö terör örgütüne bulaşmış her kişinin en az elebaşları kadar sinsi olduklarını bilmek ve ona göre davranmak gerek!

Nihayetinde 45 yıldır sinsice devletin bütün kurumlarına sızmış; ilk fırsatta ve sivil halka ve halkın meclisine, devletin Cumhurbaşkanı, Genel Kurmay Başkanına silah doğrultmuş bir yapı var karşımızda.

 İşte bu yüzden Fetö Urfa İmamının hiç bir söylemi gerçekçi değildir. Bilakis o bildiğimiz ve binlerce masum insanı zan altında bırakarak aklanma yöntemidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar