BU AYIBI TEMİZLEYİN!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

BU AYIBI TEMİZLEYİN!

07 Aralık 2017 - 13:20

KALDIR BAŞINI URFA!

Bir spor kanalı olduğunu iddia eden " aspor " ve sözde fair play ruhuyla yayıncılık yaptıklarını iddia eden " Son Sayfa " moderatörü Mustafa Göksu programın daimi konukları Haldun Domac ile Uğur Karakullukçu'nun önceki gece kurdukları dar ağacı meyvelerini vermiş ve Urfaspor başkanı bir gecelik de olsa göz altına alınmıştır.

Zira önceki gün nerede ise Urfa da öldüğünü ilan ettikleri ve çenesi, burnu, dişleri kırık; telefonlarına el konulmuş sözde haber alınamayan Mertcan sağ salim ortaya çıkınca özür bile dileme gereği duymayanlar, dün akşam hiç bir şey olmamış gibi yayın yaptılar.

Gülüyorlardı, mutluydular çünkü; Mertcan'ın babasının nefret, ötekileştiren ve skandal  " PKK'lı kancıklar! " söylemine laiki ile hizmet etmişler. Ağabeyi Yiğitcan'nın tehditlerini bir güzel ekranlarına taşımışlar ve görevlerini  yapmış olmanın huzuru ile eğleniyorlardı.

BUNUN ADI REZALETTİR!

İsterseniz önceki gün a spor son sayfa programında neler yaşanmış bir göz atalım.

1- Mustafa Göksu defayeten  "çenesi, dişleri, burnu kırık" diye kamuoyunu galeyana getirdi.
SONUÇ: Mertcan başında hafif kızarıklarla ortaya çıktı!

2- Sözde deneyimli gazeteciliğin ve habercliğin başarısı diye Şanlıurfaspor başkanının  Mertcan'ın telefonlarına el koyduğunu ilan ettiler.
SONUÇ: Mertcan yurt dışındaki menajeri, Trabzon'daki ağabeyi, annesi, babası, dayısı, kız arkadaşı bilumum kim varsa görüşüyor ve hatta Sn.Soylu'ya selfiler atıyordu.

3- Haldun Domac'ın " Ah bir sesini duysak! " diye dramatize ettiği ve "hayatından şüphe ediyoruz" dediği söylemleri vardı.
SONUÇ: Mertcan Şanlıurfa'nın değerli emniyet yetkililerine güvenmemiş olacak ki; Erzincan Emniyet müdürlüğünde ekranlarda hüngür hüngür ağlayıp duygu sömürüsü yapan ağabeyi ile birlikte mutluluk pozları veriyordu.

Sahi merak ediyorum: Şanlıurfa Emniyet Müdürümüz Mertcan'nın kendilerine duyduğu güvensizliği ve Erzincan emniyetine sığınması karşısında nasıl bir tavır alacaktır?

4- Mustafa Göksu: Şanlıurfaspor başkanı hakkında haberciğin, televizyonculuğun h'sine sığmayan tutum ile ve bilgi belge olmadan iddialarda bulunuyordu.
SONUÇ: Avni Aker de 6.5 saat hakemi rehin alan Trabzon başkanı, şike yaptıkları ayukka çıkmış başkanlar, gazeteci ve hatta kendi milli kalecisini dövdürenlerin elini kolunu salladığı ülkemde bir gecede Urfaspor başkanını tutukladı!

5- Milyonların izlediği canlı yayında Mertcan'ın ağabeyine dakikalarca Trabzon şehri adına Urfa halkını tehdide varn hakaret şansı verdiler.
SONUÇ: Kulüpten kaçmak için her türlü ayak oyunlarına baş vuran genç bir futbolcu ve bir spor kanalı aracılığı ile duygu sömürüsünde kamuoyunu arkalarına alan ailesi yüzünden Trabzon ve diğer bölge halkları gözünde terörist, zavallı, duyarsız bir Urfa algısı yaratılmıştır.

Bir Urfalı sanatçı ve yazar olarak bağlanmak istediğimde reddettiler ve hatta sosyal medyalarından engellediler.

6- Magazin programlarına ceza yağdıran RÜTÜK Urfa ve Urfa halkını tek taraflı dar ağacına asan bu yayıncılık skandalına dair tek cümle etmedi.
SONUÇ: Canı isteyen futbolcu Urfaspor hakkında iğrenç iddialarda bulunabilir ve onun yakınları ekranlara çıkıp ırkçı bir ruhla Urfa'lılara her türlü hakareti edebilir! Yalansa Mertcan'ın babasının PKK'lı kancıklar lafını nerenize monte edeceksiniz.

BU KADARI DA FAZLA ARTIK!

Peki, bütün bunlar olup biterken ve Urfaspor, Urfa halkı tek taraflı linç edilirken. Trabzon şehri, hatta geçtim Trabzon şehrini Mertcan ve ailesi İç İşleri Bakanlığına ulaşabiliyor ve bakan bey ilgileniyor da bizim bakanımız ne yapıyor? 

Ve neden iyi niyeti ile tek başına mücadele eden Sn.Valimiz dışında şehrin diğer yetkililerinden çıt yok?

Efendiler; Mertcan olayında kimin kabahati var ise ve bu ayıbı bize yaşatanlar her kimse cezasını adalet önünde çekmeli elbet. Buna kimsenin itirazı yok ama bir spor kanalının taraflı, rezil, utanç tablosu yayıncılığı üzerinden yapılanlar Mertcan olayından çok daha büyük skandaldır..

Her bireyi ile Urfa halkının başına gelen felaketlerden ne denli yalnız olduğu birkez daha belgelenmiştir.

Bakınız şunu ifade edeyim; cümle alem sussa bu haksızlığa karşı susmayacağım. Ve aspor yetkilileri beni engelleyerek, sansür uygulayarak, söz hakkımızı gasp ederek beni susturamayacaklar.

Sn.Emin Yetim'i hayatım boyunca görmedim, tanımadım. Mesele Emin Başkan meselesi de değildir zaten.
Mesele kulüp başkanımızın bir spor kanalının habercilik, sorumlu yayıncılık anlayışına sığmayan her türlü etik dışı yayını yüzünden onurumuzun ayaklar altına alınmasıdır.

Bir spor kanalı ve bu spor kanalının yalan, iftira, ajitasyon, egjenere dolu programına inanlar resmen 2 milyon nüfusu olan bir şehri yargısız infaz etmiştir.

Yapılması gereken; kendimize yakışan ve hukuk çerçevesinde haklı iken haksız duruma düşmeyecek bir duruş ile bu rezalet karşısında dik durmaktır.

Artık bunu da yapamayacak, kentimizin göz bebeği kulübümüzün başkanına, ekranlardan kancıklıkla itham edilen onurlarımıza sahip çıkamayacaksak: Kimse çıkıp peygamberler şehri, medeniyetin beşiğiyiz demesin bir daha.

Urfa ülkesini, milletini seven ve misafirperver, Hak'tan haklıdan yana güzel bir memlekettir 

Kimsenin buna gölge düşürmeye hakkı yoktur.

Kimsenin..

Bu kadar net..

Son Yazılar