Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

ESSUM ASLAN ÖZÜR DİLİYORUM SENDEN!

16 Mart 2019 - 10:07

Dün itibari ile yıllar öncesinde kalan ve bir Hanımefendi olan Karaköprü SP adayı Essum Aslan ile eşinin oldukça masum eğlendikleri video üzerinden yapılmaya çalışılanın her dilde karşılığı aşağılık bir eylem, utanmaz bir saldırıdır.

Bunun evrensel hukukta karşılığı ise özel hayata saldırıdır dolayısı ile adaletin önünde hesap vermelidir.

Gazetecilik etiğini geçtim, insanlık onurunun, kaldıysa haysiyetli siyasetin ayaklar altına alındığı bu eylem aslında ülke olarak kin, nefret, ötekileştirme, vicdan yoksunluğu ama daha da önemlisi yitirilen sevgi ve değer yargılarının pik tavan yaptığı utanç noktasıdır.

O yaptı, bu yaptı, şundan bundan yaptı! Hiç bir gerekçe bir Hanımefendiye özel hayatı üzerinden böyle kalleşçe saldırarak siyaset yapma hakkı vermez kimseye...

Böyle siyaset yapma kaygı ve hevesi olanları nefretle kınıyor hatta siyaset anlayışlarına da, adamlıklarına ve duruşlarına da okkalı bir  tükürük atıyorum!

Şundan eminim ki; aday aday sürecinde aynı partiden rakibi olan bütün arkadaşlarını tek tek arayarak başarı dileyen benim sevgili kardeşim, dostum Metin Baydilli de bu çirkin eylemden oldukça rahatsız olmuş ve derin bir üzüntü ile karşılamıştır. Ve dünkü eylem Metin Baydilli kardeşimin önüne tarihe altın harflerle not düşeceği bir şansı altın tepside sunmuştur! Zira benim tanıdığım Metin Baydilli: En kısa sürede bu eylemi şiddetle kınar ve gerekirse Essum Aslan Hanımefendiyi ziyaret ederek bu tür eylemlere tevessül etmediğini cümle aleme gösterir.

Siyasetçi dediğinizin asıl görevleri arasında körpe beyinlere sevgiyi, kardeşliği, dostluğu anlatmak değil midir?

O halde Metin başkana yakışan da budur.

Bakınız; sözde Essum Aslan'ı alkol aldığı görüntüler üzerinden kamuoyu önüne atmak ve seçim sürecini baltalamak amacını güden bu eylemin videosunda ben alkol görmedim ama diyelim ki Essum Hanım o akşam alkol almıştı: Bu neyin göstergesidir Allah aşkına?

Böyle yaparak Essum Aslan'ın ihale vurgunu olduğunu mu ispatladınız yoksa rüşvet verdiğini mi?

Özel hayatına saldırmak sureti ile siyasi vizyonunu mu bitirdiniz yoksa şaibe mi kanıtladınız, nedir?

Şantajcı, zavallı bir gazetecilik anlayışı ile yapıldığı iddia edilen bu eylem sizce Essum Aslan'a mı zarar verdi yoksa birilerinin ne kadar alçak olabildiğini bir kez daha gözler önüne mi serdi?

KİM KİMDEN ALLAH AŞKINA?

Bakınız size basit bir matematik hesabı yapacağım. 

Türkiyenin toplam nüfusu 81 Milyon!

1- Kürtler bizden değildir! 

                      81
                      25
                  -
                 _________
   Kaldı mı    56 ?

2- Aleviler bizden değildir?

                     56
                     25
                  -
                  ________
Kaldı mı.     31 ?

3- Türkler bizden değildir!
4- Sağcılar bizden değildir!
5-Solcular bizden değildir!
6- Sünniler bizden değildir!
7- FB için GS/BJK
    GS için FB/BJK
   BJK için GS/FB liler bizden değildir!
8- Muhafazakarlar bizden değildir!
9-Sosyal demokratlar bizden değildir!
10- Ak Partililer bizden değildir!
11- HDP'liler bizden değildir!
12- O partili bu partili bizden değildir!

Ulan kim kimden arkadaş ve bölüne bölüne kaç kişi kaldık Allah aşkına? Manyak mısınız ulan?

Nedir bu birbirimizi dil, din, ırk, inanç üzerinden ötekileştirme zavallılığı?

Ha, bütün bunlar yetmedi şimdide satılık birkaç kalemin salt istediği parayı koparmak için onurlu bir Hanımefendinin özel hayatına saldırarak da mı kini, nefreti kusacağız?

Haydi bu tür siyaset anlayışı ile körpe beyinlerini zehirlediğiniz evlatlarımızdan, sürekli aralarına nifak sokarak kavgaya tutuştup koltuklara kurulur kurulmaz kanını emdiğiniz fakir fukaraya dönen halkımızdan utanmadınız, korkmadınız da;  Allah korkusu da mı yok sizde bre utanmaz herifler?

Böyle alçakça bir saldırı senin eşine, annene, bacına yapılsa ne hissederdiniz terbiyesiz adamlar?

Bir Hanımefendinin, bir insanın onuru, şerefi ile özel hayatı üzerinden vurarak siyasi kariyerine sekte vurmak çabası size utanç dolu bir iktidar yalakalığından başka ne kazandıracak terbiyesiz adamlar?

Benzer bir saldırıyı aylar önce BŞ belediyesinden 5 müzikal etkinlik karşısında ve beşine de katılarak anamın ak sütü gibi hak ettiğim helal 25 bin liralık fatura üzerinden şahsıma da yapıldı!

Bir klip görselim üzerinden "Sanatçı Görünümlü Faturacı!" başlığı atılarak sözde BŞ Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'den kalemimin şantajı ile 25 bin lira kopardığım iddia edilmişti haberde!

Haber dediğime bakmayın; BŞ muhasebesinde çalışan bir şerefsizin BŞ resmi ödemesinin faturasını gönderdiği gazeteci araştırmadan ve pervasızca yapmıştı bu haberi!

Haberde ayrıca Eyyübiye belediye başkanına da aynı şantajla gittiğim ama başkan Mehmet Ekinci'nin beni makamından kovduğu yazılıydı!

İnanın savcılığa versem sonuna kadar alırım durumu bir haber yani ama hatırlı dostlar devreye girince kapattım. Ama Allah'ın sopası yok işte!

Benim şantajcı olduğumu iddia edenler bugün şantaj yaptıkları gerekçesi ile bu utancı yaşıyorlar!

İlahi adalet işte ey kurban olduğum Allah'ım sen büyüksün...

Biz gelelim videoya: O video üzerinden Essum Hanım ne ile suçlanıyor arkadaşlar; alkol almakla!

Valla ben de vakti zamanında rakı da içtim, viski de içtim, tekila da...

Yani zaman zaman ortam gereği hala içtiğim oluyor. Ee; bu beni veya Essum başkanı oturdukları koltuklarda halkı sömüren, rüşvetin, tefeciliğin, ihale vurgunlarının dibine kadar vuran ve emek hırsızlığını fondip yapan bazı Ak Partili, HDP'li veya diğer partili milletvekillerinden daha mı günahkar yapar?

Ee; bu beni veya Essum Başkanı Ankara da, İstanbul da cuma namazı sonrası metreslerine koşan ve her türlü alkolün dibine vuran Ak Partili, HDP ve diğer parti belediye başkanlarından daha mı kirli yapar?

Hepsinden önemlisi benim eşek yükü kadar ağır günahlarımdan kime ne ulan?

Birer zavallı kullar olarak salt alkol aldı diye insanları günahkar ilan etme hakkını kim verdi size kim?

Allah'a şirk koşmak haddinize mi efendiler?

Bu arada özünde talep ettiği rakamları şantajla ve kendilerine ait 13 site ile SKM'leri dolandırmak sureti ile almaya alışmış gazeteci bozuntularının istediğini alamayınca iktidar partisine yaranmak kaygısı ile Essum Aslan'a alkol üzerinden saldıranlar var ya; sormak isterim bu kekelere "Ulan Turizm Bakanının alkol olmadığı için sofrayı terk ettiği iddialarını neden taşıyamadınız sitelerinize troneler?"

"Ulan Fatih Altaylı bir bira yok diye Urfa'yı ülkeye rezil ettiğinde neden suspus oldunuz?" İktidar partisini karşınıza almak yemedi değil mi?

Ama inanın bunun suçlusu o isimlerde değil; her türlü kirli ilişkilerini o isimler üzerinden aklamaya alışmış bazı siyasilerin yarattığı rezil basın canavarıdır yaratılan!

Sizler siteleri fetöden kapatılmış isimlere hala en saygın gazeteci adı altında en büyük ödemeleri yapar; her türlü şantajlarına boyun eğer; devletin kurumlarından fatura kesmelerine ön ayak olmaya devam ederseniz; işte gelinen nokta bu olur?

Sizler bakana yakınlığını kullanıp genç kızlarımızı taciz ettiği iddia edilen isimlere her seçimde SKM'den yüz bin liralar öderseniz; işte bu utanç çıkar ortaya!

Sizler şehrin en çok eleştirilen üç ilçe belediye başkanını tek bir kez eleştirmez iken; Mehmet Kasım Gülpınar gibi geçmişi tertemiz bir milletvekiline, değere saldıran adamı şehrin dürüst gazetecisi ilan ederseniz işte bu rezilliği yaparlar!

Peki bu rezilliğin bitme ihtimali var mı; HAYIR!

Buyurun gidin Ak Parti SKM ödemelerine bakınız. Eğer en büyük ödemeleri bizzat Ak Partiye saldıran ve yukarıda özelliklerini anlattığım isimlere yapmadılarsa adam değilim!

Buyurun Essum Aslan başkan en büyük bütçeyi Ak Partiyi öve öve bitiremeyen Paratullah efendiye yapmadıysa adam değilim!

Pardon arkadaşlar; bu canavarı el birliği ile siz yarattınız siz!

Unutmayın ki; At, Eşek, kamyon, emek hırsızı; çocuk ve fakir fukara genç kız tacizcisi; fetöcü, ahlaksız isimlere her seçimde yüz binler akıtan sizlerin bugün basının geldiği rezil ve insan onurunu ayaklar altına alan hallerinden şikayet etme hakları yoktur.

ŞİDDETLE KINIYORUM!

Batının İslamifobik gerçek canavar ruh ve yüzünü bu kez Yeni Zelanda da kırkın üzerinde masum Müslüman'ın hunharca katledilmesi ile gördük!

Saldırıda yaşamlarını yitirenlere Allah'tan rahmet; bütün Müslüman Alemine baş sağlığı ve sabırlar diliyor; saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Ancak bu saldırıyı sadece İslamifobik bir saldırı olarak algılamak bizleri derin yanılgılara itmekten öte bir işe yaramayacaktır.

Hizbullah ile başlayıp DEAŞ ile devam eden ve Müslümanları dış dünyaya canavar gibi gösteren terör örgütleri gerçeğini görelim artık.

İçinde her türlü şiddeti barındıran bilgisayar oyunlarının insan psikolojisi üzerinde yarattığı tahribatları görelim.

Ve ülkemizde de Çukur ile Kurtlar Vadisi örneklerinde olduğu gibi; kahramanlarının sinek gibi adam öldürerek sempatik gösterildiği şiddet içerikli dizilerin toplum psikolojisi üzerinde yarattığı adam öldürme güdüsünü dürtükleme etkisini görelim.

Bu arada merak ettim ve başta SÖZ olmak üzere kahraman askerlerimizin canlandırıldığı, her biri 100 düşmana bedel karakter oyuncularımız gerçek hayatta vatani görevlerini yapmışlar mı diye baktım.

%99'u vatani görevlerini paralı yapan bu değerli oyuncular dizi setlerinde nasıl da vatansever, nasıl gözü kara, nasıl cesur Allah'ım

Yahu bırakın insanları yediği içtiği, ırkı, dili, dini, mezhebi, ideolojisi üzerinden yargılamayı: İnsan mı değil mi ona bakın ona...

Evet, mevcut başkan olması ve tecrübesi, köklü aile yapısı, yaptıkları ile Metin Baydilli kardeşim bu yarışın en güçlü favorisidir ve alenen benim de desteklediğim adaydır!

Evet, Vizyonu, naif duruşu, seçmenin yüreğine dokunan halleri, projeleri ile Essum Aslan ciddi bir fark yaratmış, seçime renk katmış ve artık kazanması sürpriz olmaktan çıkan isimdir.

Serhat Erdem ve bir diğer bağısmız iki aday kardeşimiz daha var...

Ee; ne yapalım yani; dördünden para koparında dört yüzlü, koparmayınca birbirine kırdırtacak kadar alçak mı olalım?

Yahu bu dört isimde bizim Urfalı değil mi?

Hani nerde kaldı basın etiği, kardeşik, vefa, aşk, paylaşmak, dostluk?

Yahu Sabahattin Cevheri terörist değil!
Yahu Zeynel Abidin Beyazgül Fetöcü değil!

Her ikisi de sadece BŞ belediye başkan adayı birbirinden değerli iki Urfalı değerimiz.

Yeter!
Etnik kimlikleri, ideolojileri, özel hayatları ve duruşları üzerinden yürütülen çirkin bir siyaset ile bu şehri daha fazla germeyin.

İnanın bu gidiş yakın geçmişimizde hala acısını taşıdığımız büyük felaketlere, onarılması güç olaylara bodoslama gidiştir, yapmayın...

Bu vesile ile kendi halinde amatör bir gazeteci olarak ama kendilerinden utanç duysam dahi ve meslekdaşları olmanın an itibari ile beni hayattan soğuttuğu insancıklar adına bin kez özür diliyorum Essum Aslan başkandan. 

Sevgili Essum Başkan; bu videolar ile şahsınıza isnat edilen bütün suçlamaları şeref ile üzerime aldığımı ve Urfa da bir sürü onurlu gazetecinin olduğunu, o gazetecilerin de benimle aynı üzüntü içerisinde olduğunu bilmenizi isterim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum