KAFA KARIŞTIRANIN!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

KAFA KARIŞTIRANIN!

19 Mart 2019 - 12:54

Fıkra bu ya; Günün birinde uyanık birkaç genç muziplik olsun diye Siverek de Xale Avdo'nun ( Avdo Dayı ) yolunu keser ve art arda sorarlar:

-Xale Avdo söyle bakalım; Kürt müsün, Türk müsün?

 Xale Avdo düşünmeksizin cevap verir.

-Kürdüm

-Peki  Xale Avdo; Müslüman mısın, Hıristiyan mısın?

-Müslümanım!

-Bu da son soru; Müslüman mısın, Kürt müsün?

Ee; Gençler kendilerini uyanık sanırlar ama Xale Avdo yılların kurdudur.

-Ulan kafa karıştıranın ......

KİME İNANACAĞIZ?

Sahi, yediğinden, içtiğinden, eşinden dostundan, komşusundan, arkadaşından bile şüphe eder hale getirilen bizler kime inanacağız?

Kâbus gibi bir şüpheciliğin ruhumuza empoze  edildiği ve bütün değer yargılarımızın riyakâr bir siyaset anlayışı ile asimile olduğu bu zamanda birbirimize yeniden güvenmeyi ne zaman, nasıl başaracağız?

BÜYÜK PROJELER!

Halkın acıları, sevinçleri umut ve beklentilerinden uzak, tamamen belden aşağı vurmaya, rakibi karalama ya, aşağılama çabası ile seçmenin gözünden düşürmeye dayalı seçim sürecinde kaç elle tutulur proje izledik, dinledik, gördük?

En realist projeler Siverek Ak Parti adayı Şehmuz Aydın'dan geldi!

Uygulanabilir ve tamamen hayal mahsulü olmayan Siverek Kalesi, Takoran Vadisinin turizme kazandırılması ama en önemlisi ülkenin 2. büyük hayvan pazarının şehirle entegrasyonunu bitirmeden şehir dışına taşınarak modernize edilmesi projeleri büyük beğeni kazandı.

Ardından Metin Beydilli’nin yine tutarlı ve orta vadede gerçekleşmesi muhtemel projeleri ilgi çekti fakat:

YILIN PROJESİ BEYAZGÜL'DEN!

Fakat şahsi kanım odur ki; Ak Parti BŞ Belediye Başkan adayı Z.Abidin Beyazgül'ün "En büyük projem 2 milyonluk şehrin barışını sağlamak olacak" söylem ve projesi bu şehrin en çok ihtiyacı olan yılın projesiydi...

Yürekler hala ölmemiş sevgilerimizin sermayesi dışında maliyeti olmayan barış projesi an itibari ile sadece Şanlıurfa'nın değil; bütün ülkenin ihtiyaç duyduğu en önemli projedir diye düşünüyorum.

 

Yine Karaköprü SP adayı Essum Aslan'ın kendisine yönelik bütün çirkin algı operasyonlarına rağmen şeffaflığı ve dürüst bir siyaset ile Karaköprü'yü turizmin, sanatın şehri yapma vaadi de önemliydi.

Kurum kararı ile işinden atılmış masum KHK mağdurlarını iade ve tapu sözü projeleri ve millet kıraathanesi yanı sıra Kepez tepesinde muhteşem park alanı ile Ceylanpınar Ak Parti adayı Abdullah Aksak da önemli bir proje sınavı vermiştir.

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ ANNE?

Aklımın almadığı ve hatta kafalarımızın karıştığı asıl mesele Beyazgül'ün bütün samimiyetle ile barışı vadettiği bu süreçte Ak Partinin ardı ardına gelen ve kafaları karıştıran adımları oldu.

Öyle bir çelişki ki akıl alır gibi değil! Daha da önemlisi Beyazgül'ü zorda bırakan ve iyi niyetini, mücadelesini baltalayan bu hamleler kimin, kimlerin eseridir kafam, kafamız karıştı...

1- TATLISES FİYASKOSU!

Allah aşkına; koca Ak Parti büyük Urfa mitinginde unu elemiş eleğini asmış ve neden sahnede olduğunun bile farkında olmayan İbrahim Tatlıses ile mi oy oranını arttıracaktı?

Yıllardır İzmir de yaşayan, bütün yatırımlarını İzmir'e yapan ve oradan milletvekili aday adayı olmayı tercih eden; eski popülaritesi kalmamış hatta siyaseten bırakın oy almayı oy kaybettirecek Tatlıses'i getirme emsalsiz fikri kimindi?

2- OLMAYAN HASTANE SKANDALI!

Merak ediyorum mesela; şehrin valisinin brifing raporu ile bir an önce inşaatının başlamasının önemine değindiği şehir hastanesi meselesini devletin Cumhurbaşkanının önüne inşaatı devam ediyor diye koymak ve Erdoğan'ı yanıltmak skandalının suçlusu kimdir?

3- VURUN KÜRTLERE AYIBI!

Sosyal medyayı etkin kullanırım... Twitter da dolanırken Celalettin Güvenç'in gururla paylaştığı bir Urfalı mesajı okudum!

Pek tabi sayın Güvenç'in gurur duyarak paylaştığı mesajın bu şehri yabancılara peşkeş çeken ve muhtemelen onun döneminde makam sahibi olmuş birinden olduğunu tahmin edersiniz...

Mesaj bir dolu yalakalık ve centilmenlik özlemi ile doluydu!

El insaf be!

Huyunuz, siyaset anlayışınız kurusun!

Yabancı hayranlığı ile bu şehirden çaldıklarınızda boğulun inşallah!

Arkadaş bu Celalettin Güvenç değil miydi sadece 1-1.5 yılda Şanlıurfaspor'u  darma dağın eden?

Bu Güvenç değil miydi şehrin bütünü ile isyan ettiği ve görevden alınan ve ya ayrılmak zorunda kalan?

Bu Güvenç değil miydi Fetö terör örgütü bağlantısı olduğu iddiaları ile şehirde infiale yol açan?

Sahi şehrin DNS'ı ile oynayan diğer ithaller gibi Celalettin Güvenç kaç olumsuz eser bıraktı bu şehre?

Kaç Urfalı siyasiden üstün meziyetleri, vizyonu, bilgi birikimi vardı?

Hala yabancılara yalakalık yapmaktan hiç mi utanmıyorsunuz?

Hadi onu geçtim; ta uzaklardan şehre Ak Parti ile, Urfa ile alakası olmayan ve şehirde garip jeeplerle dolaştıkça BEYAZGÜL'E oy kaybettiren üstelik siyaset anlayışını "Vurun Kürtlere!" üzerinden izah eden isimler kim?

Kim davet etti şehre ve kimin hakkı var ülkesini, vatanını seven bütün Kürtleri terör ize etmek?

Nüfusunun %75'i Kürt olan Urfa da Kürtlere vurmayı siyasi strateji olarak belirlemek de nedir?

Böyle mi getireceksiniz barışı?

Mesela doğru ise eyvah eyvah derim Mehmet Ağar'ın Urfa da seçim çalışması yapmaya davet edilmiş olmasına...

Hele de henüz iki hafta önce Ak Partinin Urfa da ve dahi bölgede en değerli milletvekiline sosyal medyasından alenen saldıran İP genel başkan yardımcısından medet ummak da nedir ey Ak Parti yetkilileri?

Bakınız; Zeki bir siyasi strateji ile muhafazakar Kürtlerin oyunlarına talip olan Sabahattin Cevheri'yi terörist olmakla itham edenler benim nazarımda birer zavallıdırlar...

Beyazgül 2 milyonluk şehrin kardeşliğini yılın projesi olarak sunmuş ve büyük sinerji yaratmışken hedefine Kürtleri almış mahlukatlar la mı seçimi kazanacaksınız?

O kalın kafalarınıza sokun artık: Kürtler, Türkler ve Araplar bu ülkenin asıl ve asil unsurlarıdırlar ve o Kürtler Erdoğan'ın en büyük destekçisi oldular.

Şimdi kalkıp bütün Kürtleri terör ize etmek de nedir?

Yazımı şu kişisel fikrimi paylaşarak bitirmek isterim. Bu şehrin seçilmiş 14 milletvekili eleştirir ama haram tırnaklarını dahi milyon Güvenç ve diğer yabancılara değişmem...

Benim siyasilerimin başka şehirlerin siyasilerinden zerre aşağı kalır yanı yoktur. Hatta ülkede M. Kasım Gülpınar gibi bir değeri olan başka şehir de yoktur.

İşte bu yüzden Fıkranın finalini kibarlaştırarak diyorum ki; kafa karıştıranın suratına tüküreyim emi?

Kürt'üm

Müslümanım

Ülkeme aşığım

Siverek doğumlu Urfalıyım

Cesurum

Akıllıyım

Entelektüelim

Zengin toprakların yoksul çocuklarından birisiyim!

Bu yüzden her türlü ötekileştirmeye ama yabacı hayranlığına karşıyım.

Yazıklar olsun yabancı hayranlığı ile beslenen leş kargalarına!

Yazıklar olsun kardeşliğimize nifak sokanlara!

Yazıklar olsun kendi değerlerinin kıymetini bilmeyen yalakalara!

Not: Efendim bazı gazeteci arkadaşlar Urfa'nın kurtuluş reçetesi olarak var olan aşiretlerin bitmesi gördüklerini açıklamışlar.

Diyorum ki; biner yıllık kadim geçmişleri ile aşiretler bu şehrin mihenk taşları ve en sağlam temelleridirler.

Şanlıurfa'nın aşiretleri bitirme kaygısı yoktur; aşiretlere diş geçiremeyeceğini bilen bazı zavallıların korkaklığından haset duygularla sinsi planları vardır.

Kurban olasınız 300'ü aşkın aşiretlerimizin her bir ferdine.

Ulan kurtuluş savaşında bu aşiretler olmasa Fransızları kim püskürtecekti kim?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar