KRALİÇE ELİZABETH VE O İLÇE BELEDİYE BAŞKANI!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

KRALİÇE ELİZABETH VE O İLÇE BELEDİYE BAŞKANI!

16 Nisan 2018 - 22:56

Müzik, yazarlık, aile reisliği, ekmek kavgasıdır derken; beni yaşamın bütün baskılarından alan iki şey vardır sadece..

1.si doyasıya uyumak! Ki fena uyurum yani.. Ta ki kabus görene kadar. 

2. si de İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth sık sık buluşarak pişti oynamak!

Sevgili Elizabeth'ciğim beni, ben kendisini çok severiz. Arada bir şu kraliçe ayaklarına yatıp hille yapması dışında aramızdan su sızmaz ve iki gün beni görmese dayanamaz canım benim! Mübarek aynı meta Zine gibi hile yapıyor yahu!

Neyse, geçenlerde beni aradı. Dedi bana ki; Ekrem'ciğim; bizim Londra da bir merkez ilçe belediye başkanı var. Sana zahmet bir araştırır mısın?! Bu adam ne yapar, ne eder de kimseler şikayetçi değil!

Dedim ona ki; Ha sen istedun da ben seni kirabilir muyum Elizcik?

( Arkadaş; sevgili Fazlı Gözütok kardeşimin gece yarısı bulduğu uçak bileti ile gittiğim Trabzon da, Of'ta, Hopa da o kadar güzel yürekli Karadenizli kardeşler tanıdım ki; aha da lazca konuşmaya başlirum..

Şaka bir yana hepsine çok teşekkür ediyorum ve inanıyorum ki; bizler bu güzel insanlar ile omuz omuza yürüyeceğiz kardeşçe ve barış içinde aydınlık yarınlar göreceğiz. İyi ki varsın Fazlı Ağabey..

Neyse, Elizabeth çağırır da gidilmez mi? Aldım isotumu, kaçak çay ve fistuğumi atladum gittum.

Ama oda ne? Elizabeth, daha önce ayıla, bayıla aldığı hediyelerime burun kıvırai! Dedum ona ki; ha bu surat da nedur Eliz? Kime naz yapaisin? Dedi bana ki; " İnsan gelirken biraz kepek tohumu getirur da! Belki kepek ekerek İngiltere'yi kurtarabilirdik!

Meta Zine değil ki; koskoca Kraliçe, ne diyeceksin?

AHA İRONARM BAŞKAN URFA'YA ÖRNEK OLSUN!

Haldiv Town Belediyesini baştan aşağı karış karış dolaştım. Bir kere başkan ilçenin yol sorununun %95'ni halletmiş! Bunu yaparken mesela kuzeyden girmiş, güneyden çıkmış. Doğudan girip, batıya ulaşmış ama yapmış yolları. 

Üstelik ilçenin tek parlamenterinin ( Milletvekilinin ) köyü, yolun ulaştığı son koy olmuş. Yani zırnık torpil, yalakalık yok!

Bir de kalkmış Avrupalılara " Gavur" deriz ya; İronarm başkan nüfusu en yoğun olan yerlerden başlayarak, her köye taziye evleri yapmış! Burada da ayırım yapmamış çünkü bütün evler tek tip proje..

Haldiv Town Belediye başkanımızın çalışmaları bununla sınırlı değil sadece.. Muhtemelen bölgenin en modern ve en büyük gençlik merkezine imza atmaya hazırlanıyor başkan! 

NAZAR BONCUĞU EKSİĞİ DE VAR AMA!

İlçeyi baştan aşağı dolaştım. İrili, ufaklı 47 esnafın düşüncelerini aldım. Yüzlerce genç ile çay sohbeti yaptım. Başkanın bir açığını bulmak, dosyama tek bir vatandaşın şikayetini yazmak için resmen atmadığım takla kalmadı fakat YOK!

İlçe de belediye binasının yapılmayışı dışında tek bir şikayet yok arkadaş. Kaldı ki buda aslında başkanın başarısızlığı değil; bina için uygun arsanın olmayışından mütevellit bir problem.

Hani derler ya; nazar boncuğu olsun. Tam da öyle bir şey işte!

Aradım dedim " Elizabeth'im, canım benim; sen benle dalgamı geçisun da? 

Oda bana dedi ki; Ne tübü, ne navete bi? İşexü bıkı, çı jıtera?

Araştırmalar Haldiv Town belediyesinin bütün bölgede kasasında parası olan tek belediye olduğunu göstermez mi? Şaştım kaldım arkadaş. 

ASALET DOĞUŞTANDIR!

Dayanamadım ve başkanı derinine araştırdım? Arkadaş; asalet dediğin şey; sonradan kazanılan bir erdem değildir. Kişinin geninde var ya da yoktur.. Ve Başkan duruşu, söylemleri, hizmet ve samimiyeti ile bir kere asil bir adam.. Bu asaletin yanına adalet duygusu ile harmanlanmış bir liderlik eklenince kendime;

BİZ DE NEDEN BÖYLE BAŞKANLAR ÇIKMAZ VEYA NEDEN ÇOK AZLAR?

Sevgili Dostlar; eğer yukarıdaki yazıyı bir İngiliz, Fransız, Alman veya her hangi yabancı belediye başkanı için yazmış olsam:  " Neden ülkede böyle belediye başkanı yok! " gibi tamamen ön yargılı bir iç çeker, var olan isimleri topa tutardık.

Oysa ne Haldiv Town'u ne İronarm'ı? Başarılarını anlattığın o isim bizim Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Demirmol'un ta kendisidir.

Buradan Demirkol başkanımı kutluyor; hem makamı hem hayatında sağlık, huzur, bereket, sevgi ve sonsuz maffakkiyetler diliyorum.

Ben Fevzi başkan ile gurur duydum ve açıkçası bütün Haliliye'nin de duyması gerektiğine inanıyorum.

Ve doğrusu Haliliye Belediye başkanımıza Haliliye halkı adına geciken teşekkür borcumu kaleme aldım.

Öyle ya; başkanlığını yaptıkları şehrin halkını ötekileştiren, şehrin bütün akarlarını sömüren, hizmet, vizyon, adalet ve samimiyet yoksunu birkaç başkanın yanında,  Fevzi Demirkol'un portresini yüreğimizin "Örnek gösterilecekler" panosuna asıyor, sevgi ile selamlıyorum.

Yolun açık olsun sevgili başkan..

Son Yazılar