NARSİSİZM KÖTÜ BİR HASTALIKTIR FAKIBABA!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

NARSİSİZM KÖTÜ BİR HASTALIKTIR FAKIBABA!

12 Ocak 2019 - 11:18 - Güncelleme: 12 Ocak 2019 - 11:55

NARSİSTLİK URFA'NIN CANINA OKUYOR!

“Üstünlük duygusu, beğenilme gereksinimi, hayranlık beklentisi ve empati yapamama, narsistik kişilik bozukluğunun temel özelliklerindendir. Narsistler, genellikle insanların takdirini, onayını, sevgisini, beğenisini ve hayranlığını kazanmanın peşinde koşarlar, yürekten ve derinden sevemezler ya da üzüntü duyamazlar!"

Narsisizm veya özseverlik, kişinin kendisine tapması, kabaca tabirle kişinin kendisine aşık olması olarak tanımlanan bir terim, narsist ise bu terimin pençesine düşmüş bireydir...

Bu iki tanım sizin için ne ifade etti; kimi hatırlattı bilmem ama benim için narsisizmin en çekilmez belirtilerini gösteren ismin Urfa da karşılığı tarihin en başarısız GTH Bakanı ve Urfa siyasetinin bütün dinamiklerini yerle bir eden FAKIBABA'dır!

NEDEN Mİ?

1- Bütün siyasetini 2 Milyon Urfalı'nın kendisine aşık olma derecesinde sevdiğini savunarak kurgulamak ve bu sav ile durmadan makam istemek!

Allah var sadece bu iddia ile önce belediye başkanı, sonra milletvekili derken mucize ile bakan olana Fakıbaba denir ;)

2- Salt kıskançlık, hastalık derecesinde hasetlik  duygular nedeni ile 5 yıldızlı otelin bir katını kapatmak!

Bu madde için Faruk Çelik özentisi de diyebiliriz.

3- Kendisinden önceki bakandan daha başarılı olacağı iddiası ile;

A) Bakanlık koltuğuna oturup Urfa'yı kabine dışına itmesine
B)  Urfalı bürokrat kıyımına,
C) Parti içerisinde etkinliğini kaybetmesine,
D) Ak Partinin Urfa da oy kaybına,
E) Liste skandalına rağmen;

Hala siyasi kariyerinin bittiğini kabullenmemek, tam narsisizm ve bir narsist ruh halinin dışa vurumu değil de nedir?

Tabi hemen belirtmek isterim ki; memleketim de baş hekimlik, belediye başkanlığı yapmış...
Yine memleketimi milletvekili ve bakanlık düzeyinde temsil etmiş Fakıbaba gibi değerli bir ismi narsist olmakla itham etmek benim haddime bile değil!

Kaldı ki kendisine yaptığım bütün eleştiriler siyasi hatalarına yöneliktir ama Allah var kendisini NARSİST olarak görmek büyük haksızlık olur zira Fakıbaba narsisizm ve narsistlik üzerinde egoları ile eşi benzeri olmayan bir isim!

Çünkü bildiğim kadarı ile narsisizm ve narsistler de bile söz konusu emek, memleket, dava bilinci, partidaşlık, yol arkadaşlığı hele özellikle vefa olunca doğru refleksler gösterebiliyor. Oysa Fakıbaba için şahsi hedefi, bitmeyen makam ve koltuk hırsı önünde her yol mübahtır!

Öyle ki; Urfa'ya hükmetmek ve tek adam olmak için kendisine emek ve destek vermiş herkesi tek kalemde sile bilir!

Sildi de!

Genel seçimde Seydi Eyyüpoğlu başta olmak üzere vakti zamanında kendisine destek veren herkesi liste dışında bıraktı! Birisine ise gücü yetmedi...

 Siverekli çiftçilere ağır enerji faturaları kesildi!

Siverekli çiftçilerin KDV iadeleri geciktirildi!

Elektrik kesintileri sıklaştı!

Siverek kökenli ve birbirinden değerli büyük aşiret (Aile) aday adaylarına "Ben seni listeye almıştım ama sizin vekil çıkardı!" denilerek partiye karşı ciddi bir kamplaşma operasyonuna girişildi!

Velhasıl genel seçimde Ak Partinin Siverek de kaybetmesi için elinden geleni yapan Fakıbaba ve ekibi başarılı olamayınca rotayı yerel seçimde mevcut belediye başkanı Resul Yılmaz ve dahi Urfa da istenmeyen ne kadar belediye başkanı varsa desteklemek yolu ile parti içinde karşı muhalefete yöneldi!

Kendi seçim bölgesi olan Birecik de gıkı çıkmayan Fakıbaba yanına iki milletvekili alarak Özhaseki'den randevu talep etti ve Resul Yılmaz'ın yeniden aday olması için bastırdı!

Deki sana ne?
Deki hangi gerekçe ile?
Deki sen Siverek'e girebilir misin?
Deki kimsin ve sen nasıl bir vefasız, nasıl bir siyasetçisin Fakıbaba?

Deki kendi egoların yüzünden kendi partinin Siverek de kaybetmesine çalışmak nasıl bir ruh halidir?

Deki Resul Yılmaz senin babanın oğlu mu ve aranızda nasıl bir ilişki var? 

Dedim ya; Fakıbaba evrende eşi benzerine rastlanmayan bir egonun esiridir!

Bu yüzdendir ki; memlekette önemli makamlarda yer alan herkes onun hedefi; bütün makamlar ya onun ya yakınlarının olmalıdır!

Öyle ya; bakanlık koltuğunu kaybedince gözünü BŞ belediye başkanlığına koyan Fakıbaba değil midir Nihat Çiftçi'ye dair algı operasyonlarına imza atan?

Ticaret Borsası seçimlerinde kendi adamı kazansın diye Mehmet Kaya başkana yaptıkları yenir yutulur şeyler mi?

Eyyübiye devlet hastanesine üstelik usulsüz halde kendi atadığı başhekim için valiye cephe alıp burnundan getiren aynı Fakıbaba değil miydi?

Şanlıurfa'nın Ankara da adeta bürokratik anlamda tek gururu olan Selim Bağlı'yı görevden almak için çırpınan, Hamide Sürücü ve Selim Bağlı arasına nifak sokarak ikisini de liste dışında bırakan Fakıbaba değil miydi?

Daha il başkanı iken kendi adamlarını dayatmasına haklı olarak tepki koyan Zeynel Abidin Beyazgül'ü, Mehmet Günak, Mirkelam, Murat Şeyhanlıoğlu, Seydi Eyyüpoğlu'nu ayak oyunları ile liste dışında bırakan o değil miydi?

Genel merkeze gidip "Zeynel BŞ adayı olursa istifa ederim resti çeken sonra da Zeynel Abidin Beyazgül'ün elini havaya kaldıran Fakıbaba değil miydi?

"Feodaliteyi bitideceğim, HDP barajı aşmayacak 14 vekil çıkaracağım!" diyen fakat vekil kaybettiren o değil miydi?

Birecik belediye başkanı onun programında darp edilmedi mi?

Faruk Çelik'i yolsuzlukla suçlayıp sonra Çelik'in resti karşısında gıkı çıkmayan, hayal mahsulü 300 koyun projesi, saçma sapan ucuz ama hastalıklı et skandallarına imza atan Ekrem Arpak mıydı arkadaş?

Fakıbaba değil miydi ülkenin tarıma el verişli arazilerine kepek ekmeyi vadeden GTH Bakanı?

PEKİ DAHA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

"Yok şu ilçenin yok bu ilçenin adayı değişmezse farklı alternatifleri deneyeceğiz!" demeler; yok Karaköprü, Haliliye sonrasında Şanlıurfa İl Başkanlığını basmalar!

Yine bir seçim süreci ve yine görülmemiş algı operasyonları, güç kavgaları, baskınlar, belden aşağı söylemler ile Urfa halkını bütün ülkeye rezil eden utanılası görüntüler!

Babadan Ak Partili, Erdoğan sevdalısı, Ak dava için ölüme hazır olanların kendi istedikleri olmayınca farklı alternatifler söylemi ile ABA altından SOPA değil bildiğin nükleer başlıklı füze göstermeleri ne kadar ironik değil mi?

Nerede kaldı teşkilat, dava bilinci, partiye memlekete hizmet etme aşkı?

Efendim Numan Kurtulmuş bakanımız aniden rahatsızlanmış, PEH!

Bir bakanın aday açıklama programını iptal edecek kadar ileri giden tepkiler utanç vericidir!

Nerede kaldı teşkilat, dava bilinci, partiye memlekete hizmet etme aşkı?

Elbette her kişinin benimsemediği adayı veya partiyi eleştirme hakkı vardır ama bu hak ortaçağdan kalan baskın görüntüleri ile mi olmalıydı?

Urfa'yı kabalığın, dayatmanın, güç odaklarının esiri zavallı ve tek bir seçimi dahi sulh içinde geçiremeyen şehir gösterme hakkı verir mi kimseye?

Vermez elbette ancak; yukarıdaki hikaye an itibari ile Urfa da oluşan aday kaosunun altında imzası olan ismi vermiyor mu?

Ah Fakıbaba ah! Bir türlü artık Ak Parti içinde etkinliğinin kalmadığını ve  bakan olmadığını kabul edemedin!

Sana tavsiyem şu akrep siyasetini bırak artık! Hatta gel istifa et sen de kurtul bu narsisizm hastalığının sana verdiği zarardan; Urfa halkı da kurtulsun sen ve senin bitmeyen zararlarından.

Hele de Siverek'ten uzak dur Fakıbaba; cızzzz, sana çok büyük gelir bilesin...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar