Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

ÖZŞAVLI'YA CEVAP!

18 Kasım 2019 - 18:42

ÖZŞAVLI'YA CEVAP!

Sn. Vekilim;

Ülkem ve Urfa da doğru bildiğini kaleme almaktan, şantajdan, mahkeme şikayeti tehditlerinden korkmamış; kalemi para ile satın alınamayan yazar olarak: Başta Viranşehir olmak üzere; Şanlıurfa kamuoyunda şahsınıza dair eleştiri ve iddiaları gündeme getirdiğim için şahsımı savcılık makamına şikayet eden medeni cesarerinizden dolayı sizi kutlamak isterdim! 

Ancak böyle bir medeni cesaretiniz olmadığını ve iddialara cevap verecek kadar doğru bir siyaset yapmadığınızı bilakis milletvekili makamına sığınırak şahsımı susturmak amacı ile bunu yaptığınızı ben gibi herkes iyi bilir... 

Biliyorum Sn. Özşavlı; Ekrem Arpak'ın halktan yana olan haklı kalemi size çok ağır geldi.

Biliyorum Sn. Özşavlı; Ekrem Arpak'ın boyun eğmeyen ilkeli, dürüst gazetecilik duruşu içinize dert oldu ancak sizin bilmediğiniz şu ki Viranşehir kamuoyu başta olmak üzere; genel manada hakkınızda ayuka çıkan iddialara cevap vermeniz gerekirdi şikayet etmek değil.

Bilmeniz gerekir ki Sn. Vekil; resmi olarak Şanlıurfa Halkını mecliste temsil ediyor olmanız; mızmız, şımarık çocuklar gibi sizi eleştiren veya size biyat etmeyen herkesi şikayet etmek, karalamak hakkı vermez size.

Ama tarih haklarında ayuka çıkan iddialara cevap vermek yerine ancak nufsunu, makamını tehdit gibi kullanma yolu seçen adamlarla dolu maalesef. 

Sahi sözde Ermeniler üzerine kaleme aldığınız birkaç sayfalık kitabın yazarsınız değil mi Sn. Özşavlı?

Bilmeniz gerekir ki korkutmak, sindirmek, susturmak için habire şikayet ettiğiniz Ekrem Arpak, sizi Urfa siyaset tarihinin en liyakat, vefa, bilgi birikim, vizyon yoksunu ismi diye cilt cilt roman kahramanı yapar da yazar.

Tıpkı Fakıbaba olmasa o koltuğu rüyanızda dahi görmeyeceğiniz gerçeğinde olduğu gibi; siz yazar falan da olamazsınız?

Sn. Özşavlı; eğer akademisyenlik mertebesi sizin omuzlarında apolet olarak duruyorsa; Karacadağ da çoban olmayı yeğleyen bir adamım ben.

Ülkemin değerli hakim ve savcılarına sizden çok daha hürmetim ve saygım olduğu gibi; şükürler olsun siz kadar kamuoyuna hesap verecek tek bir ayıbım yoktur.

Dolayısı ile Sn. Özşavlı; değil sizin makamını dan (Ki o makam benim yanım halkımın iredesi yani vekilidir.) varlığınızdan feriştahınızdan korkmam bilesiniz. 

Gelelim beni şikayet etme gerekçelerinize;

Görüyorum ki Halil Özşavlı tiwitter, Facebook, instagram sayfalarımı ve köşe yazılarımı kaçırmayan tam bir Ekrem Arpak fanatiği hayranymış :) 

Allah beni sizin gibi cahil, cühela ve hakkındaki iddialara cevap dahi veremeyen hayranlardan korusun ya neyse... 

Zira şikayete bahis konusu olan Herşeyi sosyal medyam ve köşe yazılarımdan almış dosyalamışsınız, eyvallah da: Hani yazar, akademisyendiniz?

Çok değil az bilmiş olsanız; bir yazarın kamuoyunda konuşulan iddiaları gündeme getirmesi suç değil gazetecilik kuralıdır yine çuvalladınız yani.

Az biraz oturduğunuz makama saygınız olsaydı halkın oyları ile meclise gönderdiği devletin milletvekiline her türlü soruyu sorma özgürlüğü ve o vekillerinde cevap verme zorunlusu olduğunu da öğrenmiş olursunuz.

Gelelim Ekrem Arpak senin için senin karnını ağrtan ne yazmışa ve iddialara.

1- Sn. Özşavlı; milletvekili olduktan sonra akrabalarınızı Viranşehir de işe soktunuz mu, sokmadınız mı?

2- Sn. Özşavlı; Ceylanpınar eski kaymakamı Ahmet Karatepe izinli iken yine eski Viranşehir Kaymakamı üzerinden akrabalarına 2.500'er liralık haksız yardım çıkardınız mı çıkar madınız mı?

3- Bizzat sizin kullandığınız iddia edilen fake sayfa üzerinden Viranşehir Bld. Başkanı Salih Ekinci'ye itibar suikastı yaptınız mı yapmadınız mı?

4- Sahi devletin milletvekili olarak fake sayfa kullanıyor musunuz kullanmıyor musunuz?

5- Kamuoyunda hakkınızda oluşan Viranşehir ve Ceylanpınar da Arap lobisi yaptığınız ve bu nedenle her iki İlçe belediye başkanına kin ve nefret beslediğinize dair algıya cevap verdiniz mi?

6- Salt kendi egolarınız nedeni ile eski ve oldukça başarılı  ilçe milli eğitim müdürünü gönderip, sonra müdürün mensubu olduğu aşiret ile kavgalı hale geldiniz mi gelmediniz mi?

7- 4 yakınınıza keleş ruhsatı vermeyen İlçe jandarma komutanını "Seçimi onun yüzünden kaybedecektik!" söylemi ile savaş açtınız mı açmadınız mı?

8- Babanıza ve İLÇEYE her geldiğinizde şahsınıza özel araç ve bu araçlara yakıt temini istediniz mi istemediniz mi?

9- Önce "Ben bu adamla Viranşehir'i kazanacağım!" diyerek arkasında durduğunuz fakat Viranşehir de sizin şahsınıza karşı oluşan tepkiler nedeniyle  ancak M. Kasım Gülpınar'ın ve Ekincilerin olağanüstü çabası ile 20 yıl sonra iktidara ilçeyi kazandıran Salih Ekinci hakkında sürekli olumsuz lobi yaptınız mı yapmadınız mı?

Sakın yapmadım deme vekil efendi; yapmadıysan genel merkeze neden çağrıldınız?

10- Henüz bilmem neyiniz kurumadan her platformda mevkidaşlarınızı aşağılayarak vekillik makamının size küçük geldiğini söylediniz mi söylemediniz mi?

11- Viranşehir de bir ilçe başkanı ve Suruçlu bir iş adamının makamınızda size yemek ihalesi için ortaklık teklif ettiği ve buna karşı Ekrem Arpak beni eleştirmesin bakarız dediniz mi demediniz mi?

Sahi ya; birilerinin kirli ihale pazarlığına hem de makamınızda benim adımı niye karıştırdınız?

Bir Ak Parti İlçe başkanı ile mürahit hangi gerekçe ile Viranşehir de yapılacak yemek ihalesini mecliste sizinle konuşuyor vekil efendi?

Yoksa siz Viranşehir İlçe Milli eğitim müdürüsünüz de haberimiz mi yok?! 

12- Sn. Özşavlı; Viranşehir ve Ceylanpınar da benimle başbaşa muhtarlık seçimine var mısınız?!

13 - Sn. Vekil; Viranşehir de vekil olmadan önce mazot kaçakçılığı yaptınız mı yapmadınız mı?

Size şeref sözü veriyorum: Eğer benim karşımda muhtarlık seçimini kazanırsanız yazarlığı bırakacağım ve Sn. Vekil o bölgede bana Hore'nin oğlu derler peki ya size ne diye hitap ediyorlar?

Sn. Vekil; buyurun ikimiz de soyağacımızı ortaya dökelim ve ikimizde sizin vekillik sürecinden beridir yakınlarımızın devlet işlerine torpil daha doğrusu sizin ve benim ilişkiler veya baskılarımız ile kaçının işe girdiğini kamuoyuna ifşa edelim.

Tek bir yakınımı işe sokmadım diyebiliyor musunuz?

Tek bir ihaleye bulaşmadım diyebiliyor musunuz?

Sn. Vekil; bakınız Viranşehir, Ceylanpınar veya bir başka şehirde şahsım hakkında insanı alaya alan paylaşım yoktur.

Şimdi size sorarım: Viranşehir halkının sosyal medya da paylaştığı ve

Özşavlı     = Milletvekili!
Özşavlı.    = Kaymakam!
Özşavlı.    = Bld. Başkanı
Özşavlı     = Emniyet Amiri
Özşavlı.    = Başhekim
Özşavlı.    = Nüfus Md.
Özşavlı     = Tapu Md.
Özşavlı     = Karakol Komt

Yazılı görselleri sebebi sizce size olan sevgiden mi yoksa makamınızın sınırlarını aşıp hepsi sizmişsiniz ve Viranşehir siz ve akrabalarınızmış gibi davranışınızın ürünü mü?

Yada bunları ben mi paylaştım?

İşin özü Sn. Özşavlı; kanunun bana tanıdığı haklar çerçevesinde sizi eleştirmeye devam edeceğim şüpheniz olmasın!

Bilmediğiniz belli ama öğrenmek ayıp değil öğrenin. Size soru sorma hakkına sahibim. Ve belki  kanunen  vatandaşın, basının sorularına Cebap vermek zorunda değilsiniz ama sorulara verecek cevabı olanın duruşundan kaçıp şikayet edenleri bu halk iyi tanır. 

Herhangi bir siyasi partiye üyeliğim yok ancak size söz veriyorum ki Erdoğan ve Ak Partiye verdiğimiz zararları yazmaya da devam edeceğim!

Size söz veriyorum ki bu şehrin siyasetine tıpkı ağabeyiniz eski bakan gibi verdiğiniz zararları yazmaya devam edeceğim.

Ve eğer salt dürüst gazetecilik gereği kamuoyunda ayuka çıkan iddialara cevap vermenizi;  sebep olduğunuz ve bazı kurumların rahat çalışmalarını engelleyen egolarınızı kaleme aldığım için; sizin gibi isimlerin şikayetleri ile mahkum edileceksem: O dört duvar cennet gibi gelir bana.

Ve sana söz Sn. Özşavlı seninle de senin o çirkin siyaset anlayışınla da mücadele edeceğim gibi; Salih Ekinci ve Abdullah Aksak üzerinden yürttüğün karalama kampanyalarına da müsaade etmeyeceğim.

Çünkü sen bir yazarın iddialarına cevap vermek yerine mızmız çocuklar gibi şikayet etme yoluna giden boş bir adamsın.

Ancak senin milletvekili olduğun bu süreç de sen değil halk olarak tek suçlu biziz.

Viranşehir de 10 oyu bile olmayan seni hem Viranşehir hem Ceylanpınar vekili yapan Fakıbaba utansın ne diyeyim.

Seçildiği günden beridir her eleştirimi önce birileri üzerinden şahsıma "Kaldırsın yoksa onu mahkemeye veririm" tehdidi veya iş anlaşmalarına adımı karıştırmak, karşısındakilerden "Ekrem Arpak susarsa" sözü alarak Cebap veren Özşavlı Efendiye cevabımdır.

Kamuoyuna sevgi ve saygılarımı ile...

YORUMLAR

  • 0 Yorum