YALAN SÖYLÜYORSUN ESCOBAR!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

YALAN SÖYLÜYORSUN ESCOBAR!

18 Haziran 2018 - 02:09

YALAN SÖYLÜYORSUN ESCOBAR!

Dünya gündemini az biraz takip eden veya coğrafya meraklısı her insan; Kolombiya'nın uyuşturucu baronları cenneti olduğunu iyi bilirler..

İrili ufaklı sayısız mafya örgüt ve çetelerinin gücü o kadar etkilidir ki; yanlışlıkla kalesine gol atan futbolcuyu infaz etmek gibi bir vahşete imza atabildiler!

Futbolu, uyuşturucu çeteleri ve dünya çapında mafya babaları ile ün salan Kolombiya'nın en sıradışı olayı ise; Kolombiya halkı tarafından kahraman, hükümetin ise azılı bir mafya babası olarak gördüğü Escobar efsanesidir!

Bunun yanı sıra Kolombiya da hükümet karşıtı çeteler de vardır ve dönem dönem ses getiren terör eylemlerine imza atarlar..

Ve maalesef Kolombiya için canını vermiş, vermeye devam eden bir kesim halk bunlar yüzünden sıklıkla potansiyel birer terörist olarak anılırlar!

Bunu fırsat bilen sözde hükümet yanlısı, Kolombiya aşığı ama özde mafya babası, rüşvetçi, ihaleci, çorap örücü ve özellikle sırtını Kolombiyanın bir bakanına dayamış gerçek bir karanlık adamlar da o halkı ezer, masum, mazlum ve yoksul bölge halkını yoksul bırakmakla tehdit eder; sömürür, faiz ile belini büker velhasıl her türlü zulmü yapıp sonra da Kolombiya'ya düşman ederek aklanırlar!

Tabi insanlık onuru gereği terör nerden ve kimden gelirse gelsin: Şiddetle kınamak gerek ve bu bağlamda kınamaya da devam etmemizin önemini vurgulayalım.

Son birkaç yıldır çakma birkaç Escobar türedi Kolombiya da! 

Gerçek Escobar alenen uyuşturucu satıcısı ve devlet düşmanı idi! Halkın gözünde kahraman olmasını sağlayan ise yoksula yardım edişiydi!

Oysa çakma Escobar'lar mazot kaçakçısı, rüşvetçi, torpilci, iftiracı tiplerdiler.. Ve asıl Escobar'ın aksine en büyük zevkleri yolsulları ezmek!

Garip bir diğer özellikleri ise; bu Escobar'ların hükümet yanlısı politika yürütmeleri oldu!

Oysa dünya üzerinde hiç bir devlet geleneği ve hükümet özellikle tefeci, uyuşturucu satıcısı veya benzeri mafyaların varlığını dahi kabul etmez. Bunun en güzel örneği de İtalya ve İtalyan savcılardır.

Çünkü devlet halkının babasıdır ve baba evlatlarına zulm eden mafya bozuntularına şefkat göstermez..

Geçenlerde Kolombiya da hükümet yanlısı çakma bir Escobar ile Kolombiya resmi bayram gününde ekmeğinin derdinde bir liralık malını satarak ayakta durmaya çalışan gariban Kolombiyalı bir esnaf arasında silahlı çatışma yaşandı!

Çatışmadan hemen sonra üç gariban esnafın katledildiği olayı sözde sükunete çağrı adı altında anlatan  Escobar'ı dikkatle izledim ve;

Yalan söylüyorsun Escobar; madem kardeşçe yaşamayı, bir arada barış içinde, birbirimizin inanç ve ideolojilerine saygılı olmayı o kadar önemseyen bir adamsın: Bu sağ duyuyu iki gariban esnaf hastanede hunharca katledilirken neden göstermedin?

Bakınız; dünyanın neresinde olursa olsun, hiç bir terör örgütü sempatizanı alenen ben terör örgütü yanlısıyım demez ve yalan söylüyorsun Escobar; uzun namlulu silahlar ile kadınların alış veriş yaptığı bir dükkana girip hakaret ederken; katledilenleri terörist gösterme çaban ile yalan söylüyorsun!

Efendim; bize hakaret ettiler biz de boş ver dedik ama bilerek bize saldırdılar!

Vellu vellu vel Escobar!!!

Üstüne ekliyorsun " Efendim eğer bu organize bir saldırı değilse; kardeşlerimi nasıl tanıyıp özellikle onlara saldırdılar? "

Yalanın kralını söylerken bütün Kolombiya halkını aptal yerine koyuyorsun Escobar!

Kolombiya dediğin küçücük bir ülke ve Kolombiya halkı tefecilik yapan, üstelik elinde uzun namlulu silahlar ile seçim baskısı yapan kardeşlerini tanımayacak da; gariban Ekrem'i mi tanıyacak?

Madem birlikte yaşamaya bu kadar duyarlısın Escobar; senin bir kardeşin vefat ederken hızını alamayıp baba oğul kardeş üçkeninde üç cana hunharca kıymak da neyin nesidir?

Yav haydi kardeş acısıdır yaptınız.. Senin yaralın helikopter ambulans ile başkente taşınırken; üç cenazeden ne istediniz?

Yalan söylüyorsun Escobar; Kolombiya bayrağı ve maalesef kendi elleriniz ile yerle bir ettiğiniz ülkenin en saygın iktidar partisinin amblemi altına gizlenerek kendinizi aklayamayacaksınız!

Kolombiya halkını şahsi hırslarınız ile birbirine düşman ettiniz..

Ettiniz, ettiniz, ettiniz de; bir durun be Escobar; nasıl bir tehlikenin pimini çektiğinizin farkında mısınız?

Kolombiya Devler Başkanını kendi yalanlarınız ile daha ne kadar kandıracaksınız?

Yalan söylüyorsun Escobar! Yalanını yemedi Kolombiya iyi bilesin..

Diyeceksiniz ki " Ta Kolombiya da yaşanan bu utançtan sana ne? "

İyi veya kötü insanın Kolombiyalısı, Türkü, Almanı veya Hristiyanı, Müsevisi, Müslümanı yok ki!

Benim ülkem çakma Escobar'lar hususunda çok mu masum sanki?

Lav ma sıkıldım kendi ülkemin Escobar'larını yazmaktan zorla mı?

Bakar mısınız mesela; Sn. Cumhurbalkanımızı ne de güzel kandıranlar var?

Ak Partiyi yiye yiye bitiremeyen ama imza attıkları her karanlık işten sonra suçu mazlumların üzerine atıp Cumhurbaşkanımızı ne güzel yanıltıyorlar!

Ha Kolombiya ha Türkiye; ne fark eder ki?!

Son Yazılar