YIL 1900 AYIP YIL KÖTÜYDÜ BE!
Ekrem ARPAK

Ekrem ARPAK

DELİ ÇOBAN

YIL 1900 AYIP YIL KÖTÜYDÜ BE!

01 Ocak 2019 - 11:45

Geçip giden yılın yakasından tutsak hesap sorsak, "Her şeyi bu kadar kirletmeye, bunca acı vermeye ne hakkın vardı?" diye sanırım 365 kez Yuh çekerdi!

"Bendeki biriken acıların ve üzerime sıçrayan bütün kirin meydana geliş sebeplerini araştırdığınızda benden değil kendinizden utanacaksınız" der...

Ve "Dilerim ki gelecek yıl beni bile özleyecek hallere düşmezsiniz!" duası ile acı gerçeği suratlarımıza çarparak noktayı koyar gider.

Bilirsiniz, gerilim filmlerinin sonunda ortaya çıkar canavar, yaratık veya suçlular. Oysa filmin her karesinde kanlı izleri vardır katillerin!

Fakat o kadar tembeldir ki izleyici; yürekli sorgulamaktan uzak, kahramanın suçluyu yok etmesini beklemekten öte zırnık gayesi yoktur...

İşte bu tembellik 2018 yılında üzerimize kabus gibi çökerken gerçeklere kör bakmamıza neden oldu maalesef.

Yapılan haksızlıkları göremez, sorgulayamaz olduk...

Dillerimiz lal, kulaklarımız sağır, kalplerimiz taş kesildi yanı başımızda yaşanan onca haksızlığın per perişan ettiği mazlum ve mağdurlara karşı!

En vahimi de 2018 yılını vıcık vıcık bir dalkavukluk yılı haline getirdik hep beraber!

Hangi partiyi savunduysak sadece iyi taraflarını alkışlayıp; avuçlarımız kızarıncaya alkışladık!

İdeolojilerimizin hırsı, saplantısı ile birbirlerimizin ölümüne göbek atmanın utanmaz rezilleri bile olduk, yazıklar olsun!

Özeleştiri yoksunu ve hep en iyiyi ben bilirim havasında ama aslında zavallı bir yalakalıkla ne iktidar partisine ne muhalefete yanlışlarını, hatalarını söylemeye dilimiz varmadı, yüreğimiz yetmedi!

"Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın!" diye diye küçük bir yılan yavrusunu dünyanın en zehirli kobrası, hepimizi bir çırpıda yutan pitona çevirdik!

İnsanımsı bedenlerin içinde tarifsiz derece korkak, pısırık, duyarsız, duygusuz yaratıklar olup çıktık!

Sahi, 2018 yılında erkek egemen toplumun yüz karası bir güçle ve namus davası deyi kaç kadını katlettiğini biliyor musunuz?

Kaç çocuğun tacize, tecavüze uğradığını; kaç bebeğin sokaklara bırakıldığını biliyor musunuz?

Dünya üzerinde süresiz nafaka saçmalığı ile insanların hayatını karartan tek ülke olduğumuzu biliyor musunuz?

Maganda kurşunlarının kaç düğünü kana buladığından, kaç masumu öldürdüğünden haberiniz var mı?

Zehir tacirlerinin kaç yavrumuzu ölüme ittiğinden haberli kimse var mı?

Tefeciliğin zulmü yüzünden kaç yoksulun intihar, kaç garibanın iflas ettiğini biliyor musunuz?

Trafik canavarının kol gezdiği yollarda kaç can verdik biliyor musunuz?

Dev bütçeleri ile başta dört büyük futbol kulübümüz olmak üzere bütün takımlarımızın Avrupanın köy takımlarından kaç ton gol yediğini ve takımlarımızın iflas ettiğinin farkında mısınız?

Yıl boyunca kaç küçük büyük firmanın iflas nedeni ile kapandığını ve bunun sonucu kaç yüz bin işçinin işsiz kaldığını biliyor musunuz?

Başta DEDAŞ olmak üzere bazı kurumların kaç çiftçiyi ekmeğinden ettiğini ve tarımı, hayvancılığı bitirdiğini bilen var mı?

Kaç siyasinin ve yakının kaç bankada şişkin hesapları ile milyonerler kulübüne katıldığını bilen var mı?

Pahalı diye yeterli güvenlik önlemi alınmadığı için kaç iş cinayeti işlendi biliyor musunuz?

Kömür ocaklarında, köprü, tünel ve diğer inşaatlarda kaç işçinin göçük altlarında hayatını kaybettiğini biliyor musunuz?

Bazen bir dönüm arazi, bazen bir çoban köpeği, tavuk, keçi için kaç kardeşin, amca çocuğunun, kuzenin birbirini öldürdüğünü biliyor musunuz?

Kaç çocuğun kah başlık kah umut kah kredi borcuna resmen satıldığını ve kaç küçük gelinin intihar ettiğini, hayattan koptuğunu bilen var mı?

Ve son 3 yılın kanayan yasası olan KHK/OHAL mağdurlarına gelelim.

Fetöcü avının siyasi ayağından çıt çıkmaz, çoğu fetöcü koltuklarını korurken kaç masum insanın KHK'lar ile işinden aşından olduğunu ve kaçının intihar ettikten sonra işine iade edildiğini bileniniz var mı?

Hoş rakamları yazsam kimin umurunda?

Adam vicdanını, merhametini, aşkını, kardeşliğini, dostluğunu, vefasını üç kuruşa ulu orta pazarda satışa çıkarmış yahu!

Adamın varı yoğu yalakalık ile bir yerlere gelme kaygısı!

Dersin bütün ülkenin okuduğu bir köşe yazarı, bir aydın, Cumhurbaşkanına öyle bir yalakalık yapıyor ki ben utanıyorum ben! Veya öyle onurlu takılıyor ki; sorası geliyor insanın, yahu madem herkes bu kadar onurlu sokaktaki bunca şerefsiz nerden türüyor?

Be adam; memleketini, ülkeni, milletini, partini, belediye başkanını, vekilini, cumhurbaşkanını sevmek yalakalık değil yahu! Adam gibi gerçekleri haykırmak, gücün, aklın yetiyorsa sorunlara dair çözümler üretmek, tehlikeyi önceden görüp bertaraf etmek veya haber vermek.

Oysa yapabildiği tek şey masuma iftira ile ispiyonculuk yapmak yazıklar olsun...

Marmara da çıkan orman yangınına sevinen Kürdün, Güneydoğu da oluşan afete sevinen Türk'ün hakim olduğu sevgisiz, ırkçı, ruh hastalarının ülkesi olduk yazıklar olsun.

Müslümanlığı umre selfileri ile eş değer gören çirkef, rezil bir toplum olduk!

15 Temmuz da vatan haini fetöüclerin tanklarına, soğuk namlularından çıkan kurşunlarına göğüs gerip şehit olan masum insanları dahi yalakalık hastalığımıza alet edip kullanıyoruz ayıp, günah be!

Hiç yere mağdur edilmiş insanları savunmaktan korkan, pısırık yaratıklar olduk oysa Cumhurbaşkanına haykırabilmeliyim kendi ülkemde ve haykırıyorum işte:

Etrafınıza örülen duvarlar ve duvar örücüler yüzünden bu halk size dokunamıyor artık!

Ne kadar mazlum, masum insan varsa resmen linç edilirken; birileri Ak Parti etiketi altında sizin, ülkemin düşmanlarına hizmet ediyor, çalıyor, çırpıyor, zulm ediyor resmen...

TERÖR MÜ?

Hani o dilimize pelesenk olan ve lanet olası ve kahrolası ve eli silahlı vatan hainleri var ya; inanın bütün terör örgütlerinin sebep olduğu ölüm yukarıdakilerin teki kadar ölüm saçmıyor!

PEKİ NEDEN?

Bir ülkenin basını başta olmak üzere halkının nerede ise tamamı iki uç noktaya ayrılmış ise 2019 yılı da tıpkı 2018 gibi kan gölüne döner ve acı çekmeye, durmadan ölmeye devam ederiz.

Bakınız, bütün partiler gibi Ak Partinin de iç muhalefeti ve bu muhalifleri temsil eden basını yok!

Varsa yoksa ya körü körüne ve basuru azsa Erdoğan ve Ak Partiden bilen zavallı bir eleştiri ya Erdoğan ve Ak Parti siyaha beyaz dese yemin edecek kadar alkış tutan zavallı, yalaka bir basın, halk ordusu!

Yahu adam kendi sosyal medyasında Erdoğan'a şiirler, övgüler yazıyor. Sanırsın ki Cumhurbaşkanı onu takip edecek ve bir işe sokacak, madalya verecek!

Bu ne özgüven arkadaş? Hadi madem Cumhurbaşkanının seni takip ettiğini düşünüyorsun anlat sana memlekette var olan sorunları!

Desene: Sn. Cumhurbaşkanım; Ak Parti içine sızan çapsızlar, tefeciler, rüşvetçiler Ak Partiye zarar verirken bizlerin canına okuyor diye!

Ama nerde o yürek?!

Öte yandan ayağına taş değse, nezle olsa Cumhurbaşkanını eleştiren bir basın da var.

Yahu eleştirmek sadece saldırmak değil. Eleştiriyorsan ortaya  bir şey koyuyor musun sorunun çözümüne dair?

Okumaktan, araştırmaktan, gözlemlemekten aciz; vicdanını, merhametini kaybetmiş bir toplumun içine düştüğü cuma günleri çiçekli böcekli dualar, garip ve herkes gönderilmesi halinde cenneti vaat eden mesajlar, hastalarına, ölmüşlerine zorla dua istemeler, yersiz ve gereksiz yalakalıklar haline şaşırmıyorum.

Sözlerime kapısını çalıp çorba içmek isteyen birini eve aldığı için KHK ile işinden edilen ve mecburen annesine sığınan Emine Öğretmenin dramı ile son vermek istiyorum...

Bir kez daha, gerekirse milyon kez lanet olsun fetö terör örgütü ve yandaşlarına. Ama Emine öğretmen ve daha nice KHK/OHAL mağdurunun bugün düştüğü hallerin ve yaşadıklarının ahı hepimizi yakmadan lütfen  çığlıklarını duyalım...

Lütfen bari 2019 da sevmeyi deneyelim birbirimizi.

Bari bu yıl sağır, dilsiz olmayalım.

2019 yılına saçma ve artık adaleti zedeleyen, geciktiren, güçlünün suçlu, masum bakmaksızın tanıdığını iade ettirdiği iddialarına bulaşmış OHAL komisyonunun derhal lağvedilmesi; mahkemelerin devreye girmesi hatta toplu iadeler yolunu açacak çözüm bulunması ile ağır mağduriyetlerin giderilerek girelim lütfen.

Adettendir yeni yılda bütün ülkeme sağlık, huzur, aşk, mutluluk, bereket ama ille de barış dolu nice seneler diliyorum.

Adettendir yoksa, neyse...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar