Taziye, düğün, eğlence, ziyaret, alâ siyaset !
ENES EMRE YILDIRIM

ENES EMRE YILDIRIM

Taziye, düğün, eğlence, ziyaret, alâ siyaset !

09 Aralık 2016 - 15:56

Son yılların siyasi anlayışı bu mu ?
Öyle olsa gerek ki hafta sonu Viranşehir siyasilerinin bir bölümü böyle davrandı. 
Biz içimizde acılarımızı yaşarken, derin kahkahalı fotoğraflarını çekenler, mükellef sofralarını paylaşanlar, siyaset yapıyorum diye sırf muhalefete oynayanlar.


Yok arkadaş böyle birşey dedirtiyor işte..
Zaten bu internet sosyal uygulamalarıda olmasaydı düşünemiyorum egolarını paylaşamayanlar ölürdü heralde. dürtmeyi, dürtülmeyi seviyorlar işte ne yaparsınız. Tabi birileri buna da siyaset diyor işte.
Fakat ben inanıyorum ki siyasi camiada olan pek çok kişi gibi, haklımızın çoğuda bu insanların amacını biliyorlar. onlar için "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" nede olsa...
Tabi bütün bunlar Adabı muaşeret gerektirir. Nezaket, görgü, ûslûp güzel ahlakın tezgahından geçen en önemli kurallardır. Tabi sorgulamak gerekir şimdi Reisin "  Halk ile bütünleşin " sözünden viranşehir siyaseti, siyasetçileri bunu mu anlıyor ? halkın sorunları ziyafet sofralarında değildir beyler !. , halkın sorunları halkın özünde kendisindedir. Çözüme önce iyi bakmalıyız, bırakıp kaçıp gidenlerle kol kola girmeden sorunlara eğilmeliyiz. doğrusunu düşünmek gerekirse o bütünlüğü farklı şekillerde görmek isterdim. 
Biz toplum olarak komşumuz açsa, tok yatmayız. Birimizin sokağında cenaze varsa düğünümüzü erteleriz. Birimizin evi yansa, kapımızı sonuna kadar açarız. tıpkı şehitlerimiz için yüreğimize akıttığımız kanlı yaşlarımız gibi, yollarda göbek atmaz, süslü restoran sofralarından fotoğraf paylaşmaz, Devlet için, Millet için, Birlik ve Bütünlüğümüz için empati kurup karşımızdaki gibi oluruz.

Tedbir gibi akıl, güzel huy gibi asâlet olmaz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar