MİLLİ  BAĞIMSIZLIK ve TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİ 
HASAN ÇAY

HASAN ÇAY

MİLLİ  BAĞIMSIZLIK ve TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİ 

04 Mart 2018 - 11:19


Şanlıurfa da gerçekleştirilen konferansa katılanlar arasında İstanbul Milletvekili Sn;Metin KÜLÜNK ile tanışıp sohbet etme şansımız oldu, kendisine Şanlıurfa Türkmenler Birliği Dernek Başkanı olarak burada olduğumu, Güneydoğu bölgesinin kalkınması adına özellikle de Şanlıurfa bölgesinde yatırımlar, eğitim konusu ve bölgenin daha hızlı bir şekilde kalkınması açısında bazı konular üzerinde istişare etme şansı buldum. 

Metin bey konu hakkında ki  fikirlerini şöyle ifade etmeye başladı” Türkmenler  dünyanın her yerine dağılmış milli benliklerini kaybetmeden yaşamaya tutunmuş bir millettir özlerinde merhamet insana ve tabiata olan şefkat, onur timsali olan bir millettir. Gitmiş oldukları bölgede İnsanlık adına ne kadar güzel bir şey varsa yaşayarak yaşatarak örnek teşkil ediyorlar. Bulundukları bölgelerde bir idol haline geliyorlar. Karadeniz bölgesine yerleşen Türkmenler arasında Ben ve ailem de bulunmaktayız, bu coğrafyada İslam dinine hizmet edecek ve en güzel temsil edecek olan bizler dinimizin yegane şartlarından olan  ırk ve millet ayrımı yapmadan, insanı ve müslümanı ötekileştirmeden kucaklayıp huzur refah ve milli birlik içinde olmayı ilke edinmek gerektiğini ve bu uğurda güzel mücadeleler verildiğini ancak böyle olursa huzur ortamı oluşur” diye ifade etti. 

Daha sonra Şanlıurfa halkına hitap etmek üzere konuşmasına kürsüde devam etmeye başladı Türkiye’nin dünya da olan yükselişini, prestijini ve ekonomik gücünü adeta diğer Ülker’e ders verir nitelikte  bir yükselişi nasıl elde ettiğini anlattı. Türkiye devletinin dünyada yükselirken Şanlıurfa’nın diğer iller içinde yatırımın,bölgede kalkınmışlığın, eğitim alanında en parlak dönemlerini yaşayacak iş gücünün çok yüksek olduğunu ve ekonomiye katsının çok yüksek olacağının, genç nüfusun bu bölgede olduğunun, gerekse devletimizin yardımıyla bölgeye büyük yatırımlar yapılmakta gerekse iş adamlarımızın yatırımları ile yükselişe geçecektir.Dünyanın  neresinde olduğuna bakılmaksızın Türk İş Adamlarının Şanlıurfa bölgesine yatırım yapmaları noktasında kendilerine sesleniyorum nerede olduğunuzun bir önemi yoktur Şanlıurfa da bir yatırımınız olsun bu ister üretim olarak bir fabrika olur, ister gayri menkul alanında arazi olur, yatırımın küçüğü ve büyük ölçekte olup olmadığına bakılmaksızın yapmalarını istiyorum. 

Yatırımcı iş adamlarına şunun altını çizerek belirtmek  istiyorum. Bundan 2 yıl sonra Şanlıurfa şehrinde Arazi alanında olsun ev  veya dükkan, otel alanında olsun yapacağınız yatırımları şuankinin bir çok katına çıkacaktır ve sizler belki elinizde bulunan mevcut varlığınızla  satın alamazsınız çünkü yatırımlardan dolayı kısa sürede en çok kazanç getirecek İl Şanlıurfa olacak bünün sebeplerin anlata bilirim lakin uzun olacak sıkılmanızı istemiyorum ama yatırım yapmak isteyen dostlarım olursa her konuda yardımcı olurum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar