ÜLKE TANITIMINDA TUTAP…
HASAN ÇAY

HASAN ÇAY

ÜLKE TANITIMINDA TUTAP…

13 Nisan 2019 - 14:25 - Güncelleme: 13 Nisan 2019 - 15:15

Tutap (Turizm ve Tanıtma Platformu) Türkiyemizin tanıtımı sosyal bir sorumluluktur.

Ülkemizi tanıyalım tanıtalım düsturunu şiar edinen sahip olduğumuz tarihi coğrafi kültürel ve sosyal hasletleri yurtiçinde ve yurtdışında  yazılı görsel ve sosyal medya aracılığı ile  tanıtan ve bu tanıtımı sistemli koordineli bir  şekilde gerçekleştiren Türkiye turizmi için elzem bir oluşumdur.    

2009 yılında Kurucu Genel Başkan sıfatıyla ve halen aynı görevi ifa etmekte olan Fikret Yıldız tarafından kurulan  ve bünyesinde yeralan Akademik Danışma Kurulu  İş Dünyası Danışma Kurulu Sağlık Turizmi Danışma Kurulu Basın Danışma Kurulu Onur Kurulu başlıkları altında ülkemizin adı geçen alanlarda mümtaz şahsiyetlerinin derin tecrübe öngörü ve destekleri ile ivme kazandırdıkları  Tutap(Turizm ve Tanıtma Platformu )ülke genelinde 81 il temsilcisi ve yurtdışı temsilcileri ile ‘’Türkiye Turizm ve Tanıtma Seferberliğinin’’öncüsüdür.    

Türkiye Turizm ve  Tanıtma Seferberliğinin Öncüsü Tutap ülke turizmi ve tanıtımının layıkiyle gerçekleştirilmesi ve turizm değerlerinin başta gençlerimiz olmak üzere  tüm halkımız tarafından öğrenilmesi ve sahip çıkılması hususundaki çalışmalarını T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı,T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ,T.C.Kalkınma Bakanlığı 81 İl Valilikleri Kültür ve Turizm İl Müdürlükleri Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile koordineli bir şekilde gerçekleştirmektedir.           Bacasız Sanayi olarak isimlendirilen turizm kapsamında Türkiye; Sağlık-Termal Turizmi,Kış Turizmi, Yayla Turizmi, Kongre Turizmi, Golf Turizmi, Yat Turizmi, İnanç Turizmi ,Hava Sporları Turizmi ,Dağcılık Turizmi, Akarsu-Rafting Turizmi gibi çok çeşitli ve nitelikli turizm alanlarına sahip nadir coğrafyalardan biridir. Eşsiz  güzellikleri ve kadim tarihiyle adeta bir Turizm Cenneti ve Medeniyetler Müzesi durumunda bulunan ülkemizin tanıtımı ,Tutap bünyesinde gerçeleştirilen  çalışmalar ve hedeflenen proje-programlar ulusal TV kanalları ve yerel basın kuruluşlarınca da desteklenmektedir.
Bu bağlamda kurucu başkan Fikret Yıldız tarafından hazırlanılan  ve sunulan  programlar ulusal medya kanallarında büyük beğeni ile takip edilmektedir. TUTAP genel Başkanımız Şahsıma tevdi ettiği bu görevi için öncelikle Teşekkür ediyorum başarılar diliyorum Bana düşen şehirimiz Şanlıurfa İçin var gücümüzle çalışılmaktır. 

Daha öncesinde olduğu gibi bundan sonrada gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz...

Son Yazılar