Umut vadeden lider
HASAN ÇAY

HASAN ÇAY

Umut vadeden lider

16 Mayıs 2018 - 15:11

Zorlu bir coğrafya da zorlu bir memlekette kültürüne, dinine, törelerine sıkı sıkıya bağlı insanların kalplerine dokunmak çok zordur. Çok nadir insanlar bunu başarır kimisi bunu bir yönüyle başarır. Kimisi var ki bunu her yönüyle başarır. Bu özellikleri kendinde barındırmak zor olduğu kadar bunları temsil edecek bunları yaşantısında yaşamak ve olduğu gibi insanların kalbine mantığına uyacak şekilde yapmak her yiğidin harcı değildir. 

Bu zorlu coğrafyada elbette hatırı sayılır insanlar bu milletin kalbine dokunmuştur. Ses sanatçısı olan şivan perwer, Sinema sanatçısı aktör ve yönetmen olarak hizmet etmiş sivereğin beğenerek övünerek Gönüller’ine nakş ettiği Yılmaz Güney gibi kimselerdir. Bunların ötesinde elbette siyasi olarak aşiret lideri olarak  milleti için gerekse Ülkesi için gerçek anlamda hizmet eden önderler olmuştur. Bu saydıklarımızı görmezden gelip onları inkar etmek doğru değildir. Birde öyle biri var ki eğitimini çok güzel bir şekilde yapmış, İslami ilimler noktasında kendisini çok güzel geliştirmiştir. Bir aile reisi olarak bölgeyi bölge halkını hep güzel şekilde idare edip onların sorunlarını bir Baba niteliğinde çözüme kavuşturmuştur. Urfa halkının belkide şimdiye kadar tanıdığı en güzel siyasetçi, hiç bir yanlış işte ismi anılmamıştır. Eleştiri yapılırken ismi anılmaz kendisini tenzih ederek söze başlayarak eleştiri yapılır. Bir çok zorlu mücadelede alnı ak bir şekilde başı dik bir şekilde dürüstlük abidesi ve siyasetin temiz yüzlü insanıdır. Bir olayı bir meseleyi çözmeye yeltendiği zaman adalet terazisini aldığı terbiyeye göre aldığı ilme eğitime ve değişmez olan islama göre çözümlemeye çalışan bir şahsiyet. Bu kadar güzel eserin sahibi elbette dedesi kendisine hep idol olan dedesidir. Babası rahmetli Cenap Gülpınar zaten dillere destan birisiydi. Eğer bir evladınız olacaksa bir babanız olacaksa bir lideriniz olacaksa bir abiniz olacaksa onun gibi  olmalı,  bir çözüme gidecekseniz onun gibi birine gidin Mehmet Kasım Gülpınar yüreklere her yönüyle dokunan bir insan kendisini her yönüyle aşmıştır. Aile olarak aynı çizgide devam etmiştir. Vefat etmiş olan aile fertlerine Allahtan rahmet dilerim. 
Mehmet Kasım Gülpınar her yönüyle bu milletin bu ülkenin kalbine dokunmuştur. Onu burada ancak övebiliriz. Lakin onu hak edeceği şekilde ifade edemeyiz, Gerçek anlamda anlatamayız.

Böylesine zorlu bir bölgede böyle her yönüyle kalben ve mantığen övünülecek herkese bir idol olarak gösterilecek bir şahsiyete sahip olduğumuz için hem Siverekliler hemde Urfalılar olarak kendimizi ne kadar şanslı olarak görsek azdır. Bir çok yönden eksiğimiz olsa da böyle değerli bir insanın aramızda olması hepimiz adına büyük bir umut vaadediyor. Böylesi güzel ve umut vadeden insaların aramızda hep olması dileğiyle.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar