Urfa Türkmen'i kardeşlerim...
HASAN ÇAY

HASAN ÇAY

Urfa Türkmen'i kardeşlerim...

31 Mayıs 2018 - 23:20 - Güncelleme: 31 Mayıs 2018 - 23:22

Şu günlerde benim için hayat dersi niteliğinde olan talihsiz gibi görünse de özünde çok güzel bir ders barındıran bir olayla karşı karşıya geldim.

İnsan yaşamı boyunca hayattan ders almalı yaşadıklarından bir şeyler öğrenmeli hiç bir zaman ben biliyorum yaşadım dememeli diye düşünüyorum.

Yaşadığım şey özünde eski bir dostla kavga gibi görünsede asla böyle bir gerçeklik yoktur.

Kişisel meseleler zaten kişisel olarak halledilmelidir.

Malum şahıs bir etiket ve bir misyon taşıyan biri bunun haricinde bir dönem Fatih sultan Mehmet’in, Abdülhamit’in Osmanlı’nın yani 600 yıl bu topraklar da hüküm sürmüş yönetmiş.

Tarihe, toplumlara, Ülkelere yön vermiş bir milletin torunlarına ister hak et ister etme bir şekilde  bakanlığını yapıyorsun. Bu basit bir iş görünse de özünde değildir. Kim bu millete ihanet ederse, kim bu millete yanlış yaparsa, kim bu kadim insanları görmezden gelip gaflete dalarsa eninde sonunda perçeminden tutulur. 

Bu olaydan dolayı özelden beni arayıp desteklerini ileten değerli Urfa Türkmen’i kardeşlerim, Türkmen federasyonu başkanları ve yönetiminde ki akrabalarım, bu olayı duyup mesaj atan, sosyal medyadan desteklerini esirgemeyen ve bu konuda her türlü desteği vereceklerini ifade eden akrabalarıma, dostlarıma, gönül yoldaşlarıma Teşekkür ederim.

Sizin varlığınızla hayat yaşanılır sizlerle gerçek anlamını buluyor.

Bir kez daha bu topraklar da yaşamanın var olmanın kıymetini bildim bildirdiniz.

Hepinizi gönülden kucaklıyorum. Sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer Arif
    6 ay önce
    Allahım adını anıyorsun Hasan Cay adam ol 2015 de beridir paramı öde Allah senide ailenide tüm sevdiklerini kahretsinHaci TasBedirYesilkayaBozanAvci biliyorBizi yaratanAllahım biliyorHasanCAY.ŞükrüCAY Allah büyüktürHasan vallahi ölüm varBillahi hesap günü varCanet varCehennem var

Son Yazılar