Güneşin Solduğu Akşam (romanımdan kısa bir bölüm)
Kanuni Gülcan Cengiz

Kanuni Gülcan Cengiz

Güneşin Solduğu Akşam (romanımdan kısa bir bölüm)

27 Haziran 2017 - 18:06

Kadın neden hırpalanır ki; oysa çok narindir yapısı,kırılgan bir kalbi vardır. Yemeğin tuzu az denilse mesela; göz pınarları akar tuz yerine içine, yüreğine. Tamam gerçekten güçlüdür; tek doğayla değil, hayatın her yerindedir mücadelesi. Annedir mesela ister doğursun, ister alsın büyütsün, belki de başka bir canlıya yüreğini versin. sonuçta annedir. Aç mı tok mu yavruları onun peşindedir. karşılıksızdır mesela sevgisi, küçücük bir tebessüm onun için dünyalara bedeldir. yeter ki sevdiği, aşık olduğu adam gözlerine derinden baksın. 
Kimsenin oyuncağı olamayacak kadar özeldir kadın, onurludur çünkü. kırıldı mı küser o içinde narin kız çocuğu, tebessümü unutur yüreciği. hayalleri kendincedir. Çok şey saklar kocaman kalbinde; oda oda sığdırır tüm sevdiklerini. bir de kullanmak isteyip de kullanamadığı duygularını koyduğu gizli bir arka odası. 
İçini acıtan her şey oradadır. Özenle katlayıp koymuştur sandıklara,bohçalara ve hurçlara. 
neden hırpalanır ki kadın sevdikleri tarafından. Erkek yaratılış gereği çok güçlüdür doğru. Ama onu da doğuran, büyüten bir kadındır. Kadına hep muhtaçtır aslında. Gözlerine bakıp seni sevmiyorum demek çok kolaydır İçinde ki küçük kızın yüreğinde açılan onulmaz yaraları hesaba katmadan....

"Güneşin Solduğu Akşam" Romanımdan küçük bir bölüm. 

Yazan: Kanuni Gülcan CENGİZ

kadın cinayetleri,uygulanan şiddet bugün daha çok acıttı canımı: 

Hem bıçaklıyorsun hem de sigara yakıp can çekişmesini izliyorsun kadının ve senin adına da:
K O C A - E Ş - E R K E K deniyor.

 

Bu kabul edilemez kardeşim. Cenneti Kadınların ayağının altına veren evreni yaratan bir ALLAH var. Sen kim oluyorsun gücün sadece küçücük bir kadına mı yetiyor.

 

HABER ALINTIDIR:

Adana'da 17 yaşında reBıçaklayıp, başında sigara içerek ölmesini beklemişlersmi nikahsız evlenen İsa Arıç'ın ölümünün ardından şoke eden ayrıntılar ortaya çıktı. 18 yaşındaki gelinin 17 yaşındaki sevgilisinin çocuk damadı bıçakladığı ve daha sonra başında sigara içip ölmesini bekledikleri belirtildi.

 

Son Yazılar