Harran ve Gaziantep üniversitesindeki söylentiler doğru mu?
Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

Harran ve Gaziantep üniversitesindeki söylentiler doğru mu?

16 Kasım 2017 - 12:25 - Güncelleme: 16 Kasım 2017 - 13:49

Harran ve Gaziantep üniversitesindeki söylentiler doğru mu?

Üniversitelerimizde neler oluyor, idarecilerin yetkililerin bilgisi var mı..?

Annelerin babaların ailelerin; yıllarca maddi ve manevi sıkıntılara katlanarak, çocuklarını gönderdikleri üniversitelerde, eğitimlerini tamamlayıp mezun olsunlar, diplomalarını alsınlar kariyer, iş ve meslek sahibi olsunlar diye beklerken; ortalığa yayılan söylentiler herkesi tedirgin etmiş, korkmalarına sebep olmuştur..!

Duyulanlar doğruysa durum çok vahim ve inanılmaz derecede ürkütücü..!

Üniversitelerimizdeki akademisyenlerin, öğretim görevlilerinin, araştırma görevlilerinin, idarecilerin, yöneticilerin yapılan atamaları görevlendirmeleri kimlerin talimatıyla hangi kriterlere göre yapılıyor..?

Görevlere atananlar liyakatli mı..?

Makamlarını hak ediyorlar mı..?

Sabıka kayıtlarına bakıldı mı..?

İçlerinde illegal örgüt üyeliğinden yargılananların ve tutuklanmaları gerekenlerin olduğu fakat, seçilmiş atanmış dostları yoldaşları fikirdaşları tarafından dosyaları Sümen altı edildiği ve halen bağlı oldukları illegal yapılara hizmet etmeye devam ettiklerinin bilindiği ve hiç kimsenin dokunamadığı doğru mu..?

Üniversitelerdeki örgüt yöneticilerinin eskisi gibi görevleri başında oldukları, vatana millete bayrağa devlete ihanet etmeye devam edenler var mı..?

Aranıp ta bulunamayanlar, gizlenenler, birileri tarafından korunanlar var mı..?

Üniversitelerde illegal örgüt üyesi oldukları tespit edilenlerin, bilgileri resmi olarak rektörlere gönderildiği ama suçlulara bazı kuşlar tarafından sızdırıldığı, bazı yetkililer tarafından  alel acele sahte evraklar düzenlendiği, arananların yurt dışına (kaçırıldıkları ) araştırma görevlisi olarak gönderildikleri ve bir daha geri dönmedikleri, hatta başka devletlere iltica ettikleri doğru mu..?

Üniversitedeki illegal örgüt sorumlularının, bazı yöneticiler ve idareciler tarafından bilindiği korunduğu, deşifre olmamak için çeşitli dini cemaatlere sızdıkları, kendilerini sağlama aldıkları doğru mu..?

Duyduklarımız, yaşananlar yapılanlar eğer gerçekse, biliniyorsa ve gerekli tedbirler alınmıyorsa, bizlerin ve nesillerimizin geleceği büyük tehlike altında olduğu halen fark edilmemişse, seyirci kalınıyorsa, vay halimize..!

Araştırmacı / Yazar  Lokman Şıhanlıoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar