Peygamberler şehrini nemrudun diyarına benzetmek isteyen...
Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

Peygamberler şehrini nemrudun diyarına benzetmek isteyen gafiller...

09 Ekim 2017 - 00:31 - Güncelleme: 13 Ekim 2017 - 00:39

Peygamberler şehrini nemrudun diyarına benzetmek isteyen gafiller...

2 milyonu aşan nüfusu,(630 bin yerli öğrenci 50 şer kişilik sınıflarda, malzeme hizmetli gideri alınıyor)70 bini Suriyeli sıfır masraf  toplam 700 bin öğrencisi,binlerce ana okul öğrencisi aylık 800 tl ödüyor  30 bin Öğretmeni , 1750 okulu ,( eğitim, öğretim) kurumlarıyla, Şanlıurfa uzun zamandan beri, bazı yabancı politikacılar tarafından yönetimi ele geçirmiş, kendilerine hizmet eden kokuşmuş, kalitesiz, ucuz, yerli uşaklarıyla birlikte memleketin ayarlarıyla oynamış, halkın yabancı politikacı ve idareci müptelası olması için yaptıkları çalışmalarda başarılı olmuşlar ve halkın benliğine bulaştırılan salgın hastalığın bedenlere yerleşmesinde de etkili olmuşlardır.

Bazı hemşerilerimizi acilen karantinaya alınması, tedavi edilmesi gerekliliği elzem hale gelmiştir.

Gecen ay atanan yeni yetkililer, il milli eğitim müdür yardımcılarından biri hariç tamamı görevden alınmış, sonrasında ilçe müdürlerini görevden alma operasyonu ile devam edilmiş, son olarak ta öğretmen ve personellerle devam edeceği görülmektedir.

Hiç bir müfettiş soruşturması geçirmemiş, disiplin cezası almamış memleket evlatlarını görevl yerlerinden alıp yerlerini değiştirirken  mülki amirlere bildirildimi ? 

Yoksa yetkilerini aşarak vemülkü amirlerin  bilgileri dışında, milli eğitim bakanlığındaki kim olduğu belli olmayan, kendilerini akıllı ve çok güçlü zanneden beyefendiler, onlara talimat verenler, yönetenler tarafından mı atandılar.

Şanlıurfa’mıza atanan il milli eğitim yöneticisinin öğrencilik döneminde, yurttaki oda arkadaşlarını beraberinde transfer etmesi halkımız da tepkiye ve infiale sebep olmuştur.

Şanlıurfa’ya turistik geziye çıkar gibi gurup halinde seyahate gelen ithal atamalar, sanki yıllardır Şanlıurfa’yı ve halkını çok iyi tanıyor ve biliyormuş gibi, göreve gelir gelmez yaptıkları ilk icraatları il milli eğitim müdürlüğünün yerli idarecileri, öğretmenleri ve personelleri görevlerinden alma ve yerlerini değiştirme operasyonuyla başlamışlar.

Beraberinde getirdiği ,kendileri gibi Urfa'ya yabancı arkadaşlarını da boşalan yerlere atamış olan baş yetkili, ithalatın devam edeceğini de söylüyormuş.

Turistik gezileri ve görev süreleri bitince de , ekip olarak kendi memleketlerine dönecekler. 

Memleketimizi ve halkını karmaşanın ortasında kendi sorunlarıyla karşı karşıya bırakacaklar.

Görevden alınan yerli yetkililer, yakınlarına çevresindekilere açıklama yapmakta zorlandıkları bir dönemde, yetkililerin yaptıkları yanlışlıklar, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı, milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilce başkanları, mülki amirler (vali ve kaymakam) lara bildirilmiş, ne hikmetse bu atamaları ve destekleyenlerin sorumlusu bir türlü tespit edilememiş ve düzeltecek yetkide kimsede bulunamamış.

Talimat mars gezegeninden gelmişse tatbiki muhatap bulunamaz.

 Ankara sokaklarında turlayan bakanlıklardaki bürokratlar ve yetkililer,1'ibakan 9 AK parti milletvekıli,3'ü HDP toplam 12 milletvekili, belediye başkanları, il, ilçe başkanları, encümenler neredeydi, yoksa sıra gecelerinde yumurtalı köfte mi yoğuruyorlar dı.

Nasıl bir döneme getirildik, kimler bizleri bu hale getirdi, uzaktan kumandayla yönetmeye çalışanlar kimler ?

Neler dönüyor,?

Şanlıurfa halkından ne istiyorlar, bilen var mı..?

Unutmamalıyız ki, esaretin sonu sefalet ve acıdır.

Çocuklarımızın eğitimini, geleceğini köretmeye, zihinlerini bulandırmaya, cehaletin kucağına itmeye hiç kimsenin hakkı yoktur.

Elbet bir gün gerçek ten memleketini seven, halkına sahip çıkan, yabancı koltukçuların egemen olmadığı, kendi memleketinin çıkarlarını kendi menfaatleri ve koltuğundan önce düşünecek, haklarını savunacak politikacılar, temsilciler, bürokratlar meydanlarda boy gösterir.

Umutsuzluk, yenilginin kabul edilmesindeki ilk adımlar olduğunu unutmayalım.

Vatandaşın işleriyle uğraşmayan, içi dolu renkli kağıt parçalarıyla dolu çantalar, koltuk ve rozet sevdalılarının da yargılanacağı, hesap vereceği günlerinde, yakın olduğunu herkesin bilmesini isterim...

Peygamberler şehrini, Nemrut’un diyarına çevirenlerin akıbetini bekleyin.

Araştırmacı / Yazar 

Lokman Şıhanlıoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar