"SEÇİLMİŞ BARONLARIN SALTANATI"
Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

"SEÇİLMİŞ BARONLARIN SALTANATI"

11 Eylül 2018 - 23:16

MUNAFIĞIN ALAMETİ ÜÇ TÜR;

 

1-KONUŞTUĞU ZAMAN YALAN SÖYLER...

2-SÖZ VERDİGİ ZAMAN YERİNE GETİRMEZ...

3-KENDİSİNE GÜVENİLİP VERİLEN EMANETE HIYANET EDER...

Bazı siyasetçi ve politikacı geçinenlerin;bütün yaptıkları pislikleri bildiginiz halde"oynaya güle oylarınızla seçtiniz"kölelik,yağcılık yaptınız,kokmuş kıçlarını omuzlarınızda taşıdınız,onların büyük günahlarına ortak oldunuz,onların yerine yemin ettiniz,onların çelimsiz yüzleri,kirli bedenleri makamlara gelsin diye dini emirleri bile reddettiniz hatta onlara taparak allaha isyan ettiniz,akrabalarınızla dostlarınızla düşman oldunuz silahlarla,cenehlerle,pıçaklarla kan döktünüz ve vurulmayı göze aldınız.

"ŞEYTANIN EŞŞEGİNE BİNMİŞ UŞAKLARI OLAN ŞAHISLAR" devletten(beytül maldan) ve sizlerden çaldıkları paralarla,aldıkları rüşvetlerle şanlıurfa dışında kendilerine özel tahsis ettikleri dairelerinde seçilmiş atanmış ve çeteleşmiş hırsız ortaklarıyla,"BARONLAR"GİBİ YAŞADIKLARINI,HAYAT KADINLARIYLA TOPLU GRUP HALİNDE DEGİŞ TOKUŞLU FAŞİNG EGLENCELER DÜZENLEYEREK HER TÜRLÜ PİSLİGİ YAPTIKLARINI,HER TÜRLÜ UYUŞTURUCU VE ALKOL KULLANDIKLARINI;GİZLİ MEKANLARDA VE ÖZEL OLARAK TUTTUKLARI UÇAKLARLA KIBRISLARA KADAR GİDEREK KUMAR MASALARINDA RULET,POKER OYNAYARAK SERVETLER KAYBETTİKLERİNİ,HAYATLARINDA BOĞAZLARINDAN HELAL LOKMA GEÇMEDİGİNİ,UĞRAŞTIKLARI BÜTÜN İŞLERDE AİLECE RÜŞVET KOMİSYON ALDIKLARINI,HER TÜRLÜ ÜÇ KAĞITÇILIK,DOLANDIRICILIK, ÇARPICILIK,HIRSIZLIK YAPTIKLARINI,BİLİYORMUSUNUZ.?

HELAL İŞ BULUP NAMUSUYLA ÇALIŞARAK ÇOCUKLARINI AİLESİNİ GEÇİNDİRME MECBURİYETİNDE OLAN,EKMEGE MUHTAÇ,AÇ,PARASIZ,KİMSESİZ,MUHTAÇ BAYANLARA, GENÇ KIZLARA;BAZI SİYASİ SEÇİLMİŞLER,ATANMIŞLAR VE AİLE FERTLERİ TARAFINDAN İŞE YERLEŞTİRME VAADLERİYLE ŞEREFSİZCE TEKLİFLER YAPILDIĞINI,TECAVÜZE KALKIŞILDIĞINI BİLİYORMUSUNUZ.?

SOYSUZ HAYVAN SOYUNDAN GELEN BU MAHLUKATLAR;KENDİLERİNDEN İŞ YARDIMINDA BULUNMALARINI İSTEYEN,EKMEGE MUHTAÇ BAYANLARI YATAK ODALARINA DAVET EDEREK KENDİLERİNE,BEDENLERİYLE UZUN SÜRELİ HİZMET ETMELERİ KARŞILIĞINDA DEVLETİN KURUMLARINDAKİ İŞLERE YERLEŞTİREBİLECEKLERİNİ TEKLİF ETTİKLERİNİ BİLİYORMUSUNUZ.?

AKSİ TAKTİRDE PARA VERMELERİ GEREKTİGİNİ,YOKSA HİÇ BİR İŞE YERLEŞEMİYECEKLERİNİ SÖYLEYEN VE İGRENÇ TEKLİFLERDE BULUNABİLECEK KADAR HAYYASIZ, NAMUSSUZ,ŞEREFSİZ OLDUKLARINI BİLİYORMUSUNUZ,ÇOK İMANLI,MERHAMETLİ,ADALETLİ,VİCDANLI GEÇİNENLER..?

BU MAZLUM KİMSESİZLERİN GEÇİNMEK İÇİN ÇALIŞMA MECBURİYETİNDE OLDUKLARINI AMA PİS TEKLİFLERİ KABUL ETMEDİKLERİ,ŞİDDETLE KARŞI ÇIKTIKLARI,HAKLARINI ARAMAK İÇİN BU NAMUSSUZ,ŞAHSİYETSİZ MAHLUKATLARI BİR ÇOK YERE ŞİKAYET ETTİKLERİNİ AMA HİÇ BİR SONUÇ ALAMADIKLARINI ÇOK UZUN ZAMANDAN BERİDİR İŞ BULAMADIKLARINI,KENDİLERİNE BU İGRENÇ TEKLİFLERİ YAPANLARIN DA HALEN SAYĞI DEGER NAMUSLU POLİTİKACILAR,SİYASETÇİLER,AİLE FERTLERİ VE YAKINLARI OLDUKLARI İÇİN DEGER VERDİGİNİZİ VE BURUNLARINI SİLDİKLERİ SÜMÜKLÜ PİS PEÇETELERİ "TEBERRİKTİR" DİYEREK YERLERDEN TOPLAYIP ÇOK ÖZEL YERLERİNİZE SOKTUĞUNUZDAN BERİ İÇİNİZİN,ÜSTÜNÜZE BULAŞAN LAGAM PİSLİGİNDEN DOLAYIDA ÜSTÜNÜZÜN BAŞINIZIN KOKTUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ..?

Mesela;yıllardır oylarınızla seçtiginiz ve atanmış olan bazı"cıncık beyinli zehirli mantarlar" için her türlü fedakarlığı yaptığınızı,pisliklerini,hırsızlıklarını,yolsuzluklarını bildiginiz halde karşı gelmediginizi,bazılarınızın menfaat çıkar dürüm peşinde koştukları,bazılarınında çok fazla saf oldukları için bunlara göz yumduğunu,sahte şeyğlerin sahte müritleri olduğunuzdan sessiz kaldığınızıda biliyorum,çünkü"siz neyseniz seçtiklerinizde sizleri idare edeceklerde onlardır"(hadisi şerif).

Bu zatı muhteremlerin;Şanlıurfada ve dışında bir çok yerde,birilerinin adına yapılmış emanet yatırımlarının,şirketlerin ve kasalara konulmuş deste deste dövizlerinin olduğunu biliyormusunuz,peki bu çalıntı servetlerde sizlerin paylarıda var mı,sahiplerine sordunuz mu.?

Ne demişler "AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANIDIR" bu ata sözünden ne anlarsınız bilmem ama,çukur politikası gün geçtikçe daha bir deger gördügü ve kalitenin haşimiye meydanında yerlerde süründügünü herkes görmektedir,sadece levhadan ibaret olan belediyelerin arazözlarını toplasanız,yüz ton arap sabunu dökseniz aylarca tazikli sularla yıkasanız bile,bu kadar zamandır kerme tutmuş kokuların temizlenebilecegine inanmıyorum.!

Şimdi gelelim seçim sonrası koltuklara,makamlara,vurğunlara,şılloplara kavuşamayanların salvolarına..!

Çok eski bir deyim var "ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BOZULDU" derler,erler çıktı meydane,ikisi biri birinden merdane"YAĞLANDI GÜREŞ TUTACAKLARIN BEDENLERİ,ÖNCE DOSTÇA SARILDILAR BİR BİRİNİ,SONRA KARŞILIKLI ÇEKTİLER ENSELERDEN,YAKALADILAR BACAKLARDAN,GÜÇLÜ OLAN DÖNDÜ SARILDI RAKİBİNE ARKASINDAN,ANİ BİR HAREKETLE DEVİRDİ RAKİBİNİ GETİRDİ SIRTINI YERE VE KAPANDI ÜSTÜNE,ÇIĞIRTKAN KALDIRDI ELİNİ HAVAYA BAŞLADI BAĞIRMAYA"TUŞ,TUŞ" DİYE,AMİGOLARDA TEZAHÜRDE BULUNARAK SEYİRCİLERİ AYAKLANDIRDI ALKIŞLATMAYA BAŞLADI KAZANAN GÜREŞÇİYİ",şimdi merak edersiniz bu örnegi neden verdigimi. Geçtigimiz günlerde bir tanıdık beni aradı,Şanlıurfanın yerel televizyonlarından birinde canlı yayınlanan bir proğramın ilgimi çekecegini düşünmüş,bende izlemek için televizyonu açtım;hayatımda bu kadar eglenceli,aydınlatıcı,etkileyici,egitici,verimli,bilgi dolu,kibar,nezaketli,samimi bir siyasi oturum izlememiştim,inanın halen şokundan çıkamadım.!

Bunca yıl Şanlıurfa'lıların oylarıyla seçtigi,alkışladığı,sayğı duyduğu,arkalarındaki tozlarını yuttuğu seçilmişler,megerse eski gizemli hesapları,alacak verecekleri,yazdıkları senaryoları,oynadıkları oyunları halkın önünde yeniden tartışmaya açmaya,hesaplaşmaya karar vermişler.

En çok tuhafıma giden ve sayısını unuttuğum kadar tekrarlanan bilimsel kelime "ULE FAKO" inanılmaz bir hitap şekli,karşı rakipte bir gün sonra televizyonlara çıkıp kendini savunup aynı konuşmaları sahibi olan rakibine fazlasıyla iade ettigi,durmadan tekrar ettigi muhteşem buluşu olan hitap şekli "HEY SEYDO" ydu.

Karşılıklı suç duyuruları, hakaretler, küfürler, tehditler, karalamalar, iftiralar, gerçekler, yalanlar, götürülenler, alınanlar, paylaşılanlan,yolsuzluklar,hırsızlıklar,şuçlamalar, tehditler,kişisel çıkar hesaplaşmalar döküldü meydanlara,geçmişte kimin kimde neyi varsa geri istedi ve degeri olmadığı için daha önceleri ihtiyaç duyulmayan,çocukken mahallenin bir köşesinde oynarken unuttukları,darma dağın olmuş,parçalara ayrılmış oyuncaklardan kalan ufak tefek artık parçaların hesabı görülmeye başlandı,peki bu kadar kindarca yapılan,ölüm dehditleri savrulan tartışma nerden icap etti,ölüm kalım meselesine dönüştürülmeye çalışılan ve yarım kalan hesaplar bu güne kadar şanlıurfa halkından neden gizlendi,bu durumlara gelinmesinin sebebi ne biliyormusunuz.?

Bu güreşe tutulan şahısların nüfüs cüzdanlarındaki doğum tarihlerini bilen var mı,yani kaç yaşındalar ve ya kendilerini kaç yaşında görüyorlar,kaç yıldır şanlıurfa halkı oylarıyla bu zatları destekledi,seçti ve temsilciliklerini yapmaları için ellerine mazbatalarını verdiler,gögüslerine rozet taktılar,siyasi koltukları işgal etmelerine sebep oldular.?

Şanlıurfa halkına olan diyet borçlarının karşılıgını bu şekilde mi ödüyorlar,bu kadar yıldır her türlü maddi ve manevi güç sahibi yapılan seçilmiş beyler,bir nebzede olsa halklarına karşı olan sorumluluklarının ciddiyetine neden varamadılar,yıllardır verdikleri desteklerle,oylarla bu şahısları şereflendiren,onurlandıran halklarına karşı hiç mi sayğıları kalmadı.?

Kendi kişisel menfaatleri,koltuk sevdaları,makam hastalıkları depreşmeseydi,televizyonlara çıkıp canlı yayınlarda karşılıklı bir birlerine"ULEN FAKO","HEY SEYDO" derlermiydi,ekran karşısındaki Şanlıurfa halkını gülmekten kırıp geçirirlermiydi.?

İlk okul çocukları eglensinler diye okulların tiyatro sahnelerinde"HACIVAT-KARAGÖZ"perde oyunlarındaki gibi,atışmalar yapıp halkı kahkahalara boğarlarmıydı.?

İş yerlerinin duvarlarında görmeye alıştığımız resimlerin altında yazılı,eski bir halk deyimi vardı,"MÜFLİS TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIRMIŞ" hatırladınız mı.?

Eski kovboy flimlerinde taraflar bir birlerini karşılıklı olarak düelloya davet ederlerdi,seyirci olarakta kasaba halkı toplanır ve korkulu bekleyişle düelloyu izlerlerdi,kim silahına erken davranacak,kim kimi önce vuracak,kim ölecek,kim sağ kalacak diye merak edenler,kasabanın meydanında vuruşacaklar sırt sırta vererek adımlarını saymaları için ortacıların başlayın demesiyle yürüyen düellocular,sayılar bittiginde erken dönen toplu silahına davranır ve ateş eder,sonuç malum.

DEGERLİ ŞANLIURFA HALKI SİZLERE SORUYORUM.?

BU HESAPLAŞMANIN; DİNLE, İMANLA, DEVLETLE, VATANLA, BAYRAKLA, MİLLETLE, MEMLEKETLE, İNSANLIKLA, FEDAKARLIKLA, YAPILMASI GEREKEN ELZEM HİZMETLERLE, VEBALLE, İLİMLE, EGİTİMLE, SAĞLIKLA, DEMOKRASİYLE, ADALETLE,YATIRIMLA,HALKIN GELECEGİYLE BİR ALAKASI VAR MI SÖYLERMİSİNİZ.?

İŞTE SEÇTİKLERİNİZİ KENDİ GÖZLERİNİZLE GÖRDÜNÜZ,GÖKLERE ÇIKARDIĞINIZ,ULAŞILMAZ OLARAK TANITTIĞINIZ,ŞANLIURFANIN KURTARICILARI,SİYASETÇİ,POLİTİKACI, DAVA DAMLARI,KANAAT ÖNDERLERİ,AŞİRET AĞASI,OKUMUŞ ADAM DEDİKLERİNİZ BUNLAR MIYDI..?

"ALLAH'TAN"(cc) NE İSTEMİŞSENİZ SİZE ONU VERMİŞ,SİZE MÜBAREK OLSUNLAR,BATIN BATABİLDİGİNİZ KADAR,SİZLER BUNLARDAN FAZLASINI HAKKETMİŞSİNİZ..!

"TERBİYESİZLİKLE KENDİNİ ALÇALTAN KİŞİYİ,SOYDAN GELEN ASALET YÜCELTMEZ"

(İmam Ali ra)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar