"YEREL SEÇİMLERE DOĞRU GİDERKEN"
Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

Lokman Şıhanlıoğlu

"YEREL SEÇİMLERE DOĞRU GİDERKEN"

08 Ocak 2019 - 11:54

SİYASİ PARTİLERİ VE LİDERLERİNİ; OYLARIYLA DEVLET YÖNETİMİNE,İKTİDARA TAŞIYAN TEK YETKİLİ OY SAHİBİ OLAN VATANDAŞLAR (TABAN) SEÇİLMİŞLERE,ATANMIŞLARA, YETKİLİLERE,İDARECİLERE SORMAYA KORKTUĞU,ANCAK KENDİ ARALARINDA DİLLENDİRE BİLDİKLERİ SORUNLARA KİM ÇARE BULACAK..?

TÜRKİYE CUMHURİYETİ devletini yönetmeleri için, siyasi partileri iktidara taşıyan oy sahibi vatandaşlara nefes aldırmadan peş peşe sandıklarını önlerine koyan sonuç olarak ta hiç bir şey değişmeyen seçimlerin asıl amacı ne..?

Tabanın, taraftarların sempatisini, desteğini, oylarını kaybetmeye başlayan iktidar partisi; hesabını veremeyecekleri yanlışların yasa dışı uygulamalarının, dağılma yok olma korkusu, sık sık aldıkları seçim kararlarıyla gizlenmeye, üstü örtülmeye mi çalışılıyor..?

Makamlar, rozetler, özel yetkiler seçilmiş ve atanmışlara ne gibi imkanlar sağlıyor..? Siyaseti, politikayı ticaret olarak görenler tarafından "para karşılığı" pazarlanan makamlar neden engellenmiyor, göz yumuluyor hatta destekleniyor..?

 Mutlak güçlerin baskısıyla gün geçtikçe batan, maddi manevi sorunlarla boğuşan vatandaşın bataklıktan çıkma şansı var mı..?

Algıyla yönetilen vatandaşın bozulan ruhsal durumunun, çöken psikolojisinin tıbben tedavisi mümkün mü..?

Kasıtlı olarak hazırlanan yalan yanlış haberlerle kitlelere yönlendirme yapıldığı, insanların “ Alzheimer

" hastalığına doğru hızla yol aldığı doğru mu..?

Günümüzde yapılan Siyasetin miladı doldu mu, yeni çıkan siyasi parti ve aktörler beklentileri boşa çıkardığı yerini hayal kırıklığına bıraktığı söyleniyor peki neden..?

Siyasi partilerin; milletvekili listelerinde yer alan adaylar, belediye başkan adayları ve encümen adayları hangi kriterlere göre belirleniyor, kimler belirliyor..?

Vatandaşın temsilcisi olarak siyasi partilerden seçilmek ve atanmak isteyen aday adayların asıl amaçları ne..?

Kokuşmuş kirli bedenleriyle makamları işgal etmek isteyen şahsiyetsiz, liyakat sız, kişiliksiz, satılmış odun parçası kalpazanlar ve kendilerinden çok daha kötü niyetler besleyen referansları, yetkili etkili insan kılığına girmiş olan müsveddeleri  kimler görevlendiriyor..?

Görev sürelerince insanları bir birine kırdıran, ortalığı pislikleriyle iğrenç kokularıyla kirletenlerin geçmişte yaptıkları yanlışlar ayyuka çıkmış ve her kes tarafından bilindiği halde nasıl oluyor da bazı yetkililer tarafından tekrar tekrar makamlara getiriliyorlar..?

Bit pazarlarına düşen çürümüş yırtık çaput parçalarını renkli ipliklerle örüp süsleyen, param parça olmuş naylon bebekleri yapıştırıp makyajlayarak vatandaşa kakalamaya çalışan çamur adamların asıl amacı kendi beceriksizliklerinin üstünü örtmek mi..?

Her ne pahasına olursa olsun, her türlü bedeli ödemeyi göze alarak yetkili makamlara oturmaya razı olan dalkavukların ruhunu, aklını cezbeden; münafıklıklarıyla her türlü kılığa renkten renge girmeyi ustalıkla başaran, dinimiz İslam’ı reddedecek kadar imansızlığı kabullenecek kadar cehennem ateşinde yanmayı göze alan mahlukatlar; onurlarının, haysiyetlerinin, kişiliklerinin ayaklar altına alınmasına rıza gösterecek kadar aşağılık olan fesatlar; sahtekarlığa, yalancılığa, hırsızlığa, haksızlığa, zulme, adaletsizliğe yeltenebilecek kadar vicdansız, namuslara iftira atacak kadar şerefsiz, boş yere canlara kast edecek kadar acımasız, vatana ihanet edecek kadar satılmış olanlara bulaşan virüs, bazı insanların arasında hızla yayılmaya devam ediyor mu.?

Bu sorularıma kendim cevap bulamadım okuyucularımdan beni aydınlatmalarını rica ediyorum....

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar