Misafir Yazar

Misafir Yazar

Misafir Yazar

41 YILDA YEŞEREN SEVGİ ÇİÇEĞİNİN ADINI BİLİYOR MUSUNUZ ?

23 Mart 2018 - 23:43

”Dünyanın en güzel çocukları” dediğim öğrencilerimden birinin minik kalbinde öyle güzel bir iz bırakmışım ki ; 41 yıl sonra, o duyguyu yüreğinde yeşertip büyütüp,bana unutulmaz anlar yaşattı.
İnsanlar; ne yedirdiğinizi , ne giydirdiğinizi değil, ne hissettiğinizi unutmazlar. İşte 41 yıl önce mezun ettiğim öğrencim Nillüfer bana unutamadığım bir anı yaşattı.

Her yıl 18-24 Mart arasında kutlanan “YAŞLILARA SAYGI HAFTASI” nedeni ile başkanı olduğu ,Bahçelievler Belediyesi Yaşlılar Komisyon’ unun bu yılki etkinliğinde , yaşlılar için düzenlediği bir programda; benim de olmamı istemiş. Benimle iletişime geçti. Programdan ve içeriğinden hiç söz etmedi. Sadece “ sizi çok özledim , adresinizi verin, sizi bulunduğunuz yerden alıdırıp, iki saatlik bir etkinliği izleyelim. Sizinle hasret giderelim.” dedi. Dediği gibi yaptı.

İşte ,beni duygulandıran anlar orada başladı. Salona girer girmez, beni kucakladı.

Kırk bir yıl önce benim kucakladığım , on bir yaşınddki Nilüfer, beni kollarının arasından uzun süre bırakmadı. Gözlerinde kırk bir yılın özlemi , yüreginde uzun yıllar sakladığı hasretin sıcaklığı vardı.

Törenin ilk konuşmacısı olarak , protokola hitap ederken: Değerli İlkokul öğretmenim EDİBE AYDIN’ ı söyleyip, oturduğum masayı gösterince ; kendimi Nilüfer’ den ayrıldığım yirmi yedi yaşında hissettim.

Daha sonra beni sahneye davet ettiğinde onun da benim de kalbimiz yerinden fırlayacak gibiydi. Elimi öptü.

Bahçelievler Belediye Başkanı Sayın Osman Develioğlu ile birlikte bana sunduğu çiçek demetini verirken yaşadığım duygularımı ifade etmekte zorlandığımı hissettim.

Yine de yaşadığım duyguları, birkaç kelime ile ifade ederken , bana bu kadar güzel anlar yaşatan Nilüfer’in gözlerini gözlerimden ayırmadım.

Ve dedim ki:” Doğru yerde doğru işi yaparsanız, emeklerinizin, kırk bir yıl sonra da karşılığını görürsünüz”

Sonra da bu inanılmaz duyguya ad bulamayıp ,çevrenizdekilere sorar ,sorunuza cevap beklersiniz.

BU MUTLULUĞU NASIL ANLATIRDINIZ

Edibe Aydin 23/03/2018

YORUMLAR

  • 0 Yorum