URFA' DA DOĞANLARDA HANGİ ÖZELLİKLERİ GÖREBİLİRİZ
Misafir  Yazar

Misafir Yazar

Misafir Yazar

URFA' DA DOĞANLARDA HANGİ ÖZELLİKLERİ GÖREBİLİRİZ

11 Şubat 2018 - 20:19

1983 yılının sonlarında, zor durumda kalan bir aile engelli çocuğunun korunması için ,Darülaceze' ye yatırmak istiyordu. Bu nedenle benden yardım istedi. Resmi prosedürleri bilmediği için, yanında olmamı istemişti. Ben de elimden geleni yapmaya karar verdim. Devletin çok ciddi bir kurumu olduğu için , korunacak kişileri ince eleyip, sık dokuyarak seçiyorlardı. Bu zorlukları yaşadığımız sırada bir fırsatını bulup Darülaceze müdürünün odasına çıktım. Merhabadan sonra , isteğimi söyledim. Şivemden veya fiziki görünümden mi? Bana: " hocam nerelisin? " dedi.
Ben de "Urfalıyım" dedim. Gözlerinin içi parladı. " hocam ben de Urfa' da doğmuşum" dedi. 
Nerden aklıma geldi bilmiyorum. 
"Müdür Bey, öyleyse ya sesiniz güzeldir, ya şairsinizdir, ya da maneviyatınız kuvvetlidir."dedim.
Müdür Bey çok şaşırdı !
"Hocam bu nasıl bir kehanet"
Ben Hilmi Şener olarak maneviyatı çok yüksek bir insanım. Ayrıca şiir yazıyorum.Kardeşim de ünlü Türk sanat müziği sanatçısı Dr. Orhan Şener, biz ikimiz de Urfa' da doğduk.Saydığınız özellikler ailemizde yok ama bizde var.
Bu konuşmadan sonra sekreterini çağırdı. 
" Hocamın ne isteği varsa yapın. O benim doğduğum toprakların kokusunu getirdi."
Gerçekleşmesi zor bir işi başardım. Uzun yıllar oldu. Bu anıyı unutmadım. Hilmi Şener ve Orhan Şener yaşıyorsa sağlık, öldülerse rahmet diliyorum. Ben de yazı yazma , şiir yazma yeteneğini Urfa' da doğmama borçluyum. Ük kardeşimin de sesleri çok güzeldir. Demek ki Urfa' nın suyu ve toprağı generik faktörü etkileyebiliyor.
Edibe Aydin((Kahya) 10/02/2018

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar