GALİP OLAN ALLAH'TIR
Mustafa Baştuğ

Mustafa Baştuğ

Mustafa Baştuğ

GALİP OLAN ALLAH'TIR

28 Mart 2019 - 09:40

Allah'ın Resulü Buyurdu ki; "Aç insanların yemek kabına üşüştükleri gibi yakında diğer milletler de sizin başınıza üşüşeceklerdir. Dinleyenlerden biri: O gün bizim az oluşumuzdan mı böyle olacaktır? Deyince Rasulullah (sav): “Bilakis sizler o gün çok olacaksınız, fakat sizler sel üzerinde akıp giden çer çöp gibi olacaksınız. Allah (cc) düşmanlarınızın kalbinden sizden korkma duygusunu çekip alacaktır. Sizin kalbinize ise vehn sokacaktır” buyurdu. Yine dinleyenlerden biri: “Vehn nedir?” deyince Rasulullah (sav) “Dünyayı sevmek ölümden nefret etmektir” buyurdu." (Ebû Davut, el-Melahim, b. 5, Hadis no: 4297)

Bu hadisi şerif asırlar öncesinden  adeta  bugünlerimizi  haber veriyor. İslam coğrafyası üzerine aç kurtlar gibi saldırıyorlar. Karanlık  odaklar Ortadoğu'ya sürdükleri  IŞİD'i, durdurma bahanesiyle   bir yüz yıl daha sömürebilecekleri yeni bir hale dönüştürmeye çalışıyorlar.  ABD, Rusya, Fransa, İngiltere, Çin, Almanya başta olmak üzere orta doğudaki  nüfuzunu artırmak, enerji yataklarından pay kapmak için tüm hain planlarını devreye sürmüş durumdalar.

       Batı, işgal etmek istediği sömürmek istediği İslam ülkelerini kendi elleriyle kurdukları terör örgütleriyle vuruyor. Mücadele edeceklerini bahane ederek hain planlarını gerçekleştiriyorlar. Tıpkı Afganistan'da önce Talibanı, sonrada Elkaide adlı terör örgütünü bahane ederek Afganistan'ı işgal ettikleri gibi. Şimdide DEAŞ bahanesi ile Suriye, işgal edilmeye çalışılıyor. Türkiye'nin ortadoğudaki gücünü zayıflatılmaya çalışıyorlar. 

      Suriye de üsleri bulunan, oralara yığınaklar depolayan devletlerin, Suriye de ne işi var? Çin'in Doğu Türkistanda ne işi var? İsrail'in Filistin de ne işi var? Sizin sınır komşunuz değil, soydaşınız değil, dindaşınız hiç değil, Ama maksat başka, oyun büyük...  Haçlı seferleri devam ediyor.

Hiç şüphesiz Türkiye bu planları bozacak güçtedir.

Mazlumların umudu Türkiyedir. Sancak elbet düştüğü yerden kalkacak ve nerede zulüm varsa zalimlerin zulmüne son verecektir. 

ALLAH şüphesiz İnananlarla beraberdir. Zalimlerin, Hainlerin bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı var. Galip olacak olan yalnızca ALLAH' tır. 


Mustafa BAŞTUĞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar