ADAM OLMAK?
Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

ADAM OLMAK?

04 Nisan 2018 - 19:51 - Güncelleme: 04 Ağustos 2018 - 16:21

Büyük adamlık yani büyük işler yapmak demek. yani büyük seyler dediğimiz büyük adamlık adam normal cinsiyet olarak kullanılmamıştır . adam ol ! dediğimizde çok farklı olur. bildiğimiz gibi olmaz . yani uslu dur anlamına gelir. büyük de büyük bu sayede de büyük adamlık yapar . gibi laflarla oluşmaz..

Dünya üzerinde ideolojisi, felsefesi, dünya görüşü ne olursa olsun, Hak Din’den uzaklaşmış tüm insanların tabi oldukları ortak bir batıl “din” vardır. Hak dinin yaşanmadığı toplumların tümünde yaşanan, bu batıl dindir. Söz konusu toplumlardaki insanlar dünyaya geldikleri andan itibaren çevrelerinden aldıkları uzun telkinlerin sonucunda, bu batıl dinin sunduğu değer yargılarını, kuralları, düşünce şekillerini benimserler.  İşte bu dinin ismi “adamlık dini”dir.

Adamlık dinini yaşayan insanların en temel özelliği Allah’ın rızasını değil, içinde yaşadıkları toplumun rızasını hedef edinmeleri ve yaşamlarını bu hedef doğrultusunda yönlendirmeleridir.

Adamlık dinini yaşayan toplumların kişilerden en önemli beklentisi “adam olmak”tır. “Adam olmak”tabiriyle kastedilen ise, toplum tarafından genel kabul görmüş bir kültüre, tavra ve anlayışa sahip olmak, sözde makbul olarak tanıtılan belli kalıpları üzerinde taşımaktır.

Adamlık bir lütuftur herkes taşıyamaz.
adamlık cinsiyet meseleside değildir şahsiyeti olan taşır. adamlık, diğer insanlara hoşgörü ve saygılı olandır, başkalarının namusuna göz dikmeyendir, adam olmak kolaydır ama adamlığı taşımak kolay değildir.

Selam ve dua ile..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar