ADAM OLUN OMURGALI OLUN..KAYPAK OLMAYIN..
Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

ADAM OLUN OMURGALI OLUN..KAYPAK OLMAYIN..

17 Mart 2019 - 22:11

Kaypak, kişiliksiz, dönek, içten pazarlıklı olmayacaksın.Adam olacaksın..!


ADAM OLUN OMURGALI OLUN..KAYPAK OLMAYIN..

Zira bu günlerde çok fazla ihtiyaç duyuyoruz, kaliteli bir söyleme, kaliteli bir yöneticiye, kaliteli bir fabrika işçisine, öğretmene, kamu yöneticisine vesselam..

yani insanlığın tüm vasıflarını taşıyacaksın.

Unutma, her ürün için ucuzluk kampanyaları düzenlenir, ama insan ancak ve ancak kendi kendini ucuzlatabilir.

O nedenle, hayatının her anını kaliteli yaşayacaksın.Hangi işi yapıyorsan yap. Örnek olacak, örnek alınacak işlere imza atacaksın ki, sen öldükten sonra bile anılasın, hatırlanasın, iz bırakasın..Hayatının her noktasında kalite olacak mesela...Yağmur nerede yağdıysa tarlanı oraya götürmeyeceksin.Başkasının emek verip kurduğu olayın üzerine sahiplenmiyecesin.onurlu olacaksın.olmayan şeyi sahiplenmiyeceksin.ADAM OLACAKSIN.OMURGALI OLACAKSIN..

 

Kaypak, kişiliksiz, dönek, içten pazarlıklı olmayacaksın.

Olmaz! Olursa, o kişi sözüne güvenilmez, kaypak, iki yüzlü biri demektir. Dahası var, ama ayıp kaçar

Söz konusu vatan olduğunda, zıt dünya görüşüne sahip bir liderle Türkiye için ortaklık kurabilecek, adil bir yönetim anlayışı için ömür tüketeceksin ki, ölümünden yıllar sonra bile anma programlarına her görüşten insan katılabilsin..

Gazeteci misin, ;. Milletin gözünden kaçırılan kirli ve sinsi planları gözler önüne serecek, milleti aydınlatmaya vereceksin ömrünü. Kaleminde irin, dilince çamur olmayacak. Tüm engellere rağmen, ses vereceksin, aydınlatacaksın, çok çok okuyacak, araştıracak, evrensel doğruları için gazeteciliğin, gerekirse hayatını bile ortaya koyabileceksin. Yazılarını sevenlerin kadar sevmeyenlerin de günü gününe takip edecek ve “Adam doğru yazıyor” dedirtebileceksin. Okuyucun cehaletinle, yozluğunla kahrolmayacak, tam tersine sende kendini bulabilecek, seninle gurur duyabilecek biri olmalısın..

İnsan sevginle, tüm canlıları ve doğaya olan saygınla tanınacak bilineceksin.Konuşurken; yazarken, yönetirken, çalışırken, doğruların olacak sana ait.İş ararken bile gittiğin kurumdan çıkarken, sana kapıyı gösteren işveren pişmanlık duyacak.Bir caddeyi karşıdan karşıya geçerken örneğin. Cadde üzerinde tek bir araç bile olmasa da, gözün gelecek araçta değil, sana uyman için konulan kırmızı ışıkta olacak. Yeşil yanmadan geçmeyeceksin, kendini yalnız hissetsen bile..

özü sözü bir olmayan, daldan dala konan, dansöz gibi kıvıran terimlerine muhatap olmuş şahıstır. eminlik sıfatından bi haberdir. bir söylediği lafın bir kaç dakika sonra tam tersini söyleyebilir... elbet bunlarında amaçları vardır. amaçları sadece kendi çıkarlarıdır. kendi çıkarlarının yöneldiği doğrultuda pekala tüm söylemleri de bir anda yön değişebilir.

Her gün hiç değilse bir gazetenin sayfaları, her hafta bir kitabın yaprakları arasında kaybedeceksin kendini yeni şeyler öğrenmek adına.
Cilâlı, parlak şey.

Kaygan.
Sözünde durmayan, dönek.
Kaygan.
Sözünden dönen, dönek.
Bugünlerde bunlardan çok var dikkat etmenizi isterim.selam ve dua ile...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar