ADAM VARMIDIR?..
Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

ADAM VARMIDIR?..

25 Şubat 2018 - 23:41 - Güncelleme: 04 Ağustos 2018 - 16:45

HERKES dürüst olmak gerektiğini söyler ve birçok kişi gerçekten de çoğu zaman dürüst davranır. Peki her zaman dürüst davranan kaç kişi tanıyorsunuz?
İnsanoğlunun bir iç bir de dış dünyası vardır. Kiminin içi dışı bir değildir; kiminde de uyum içindedir. Bizim de istediğimiz içi dışı bir olmak değil midir? Oysa, şunun şurasında kaç insan gösterebiliriz ki, aradığımız özelliklere sahip olabilsin. İçinden entrikalar tasarlayıp dıştan sizden yanaymış görünmeye çalışan ve riyakârlığı ortaya çıkan insanlar az değildir bu toplumda. Özü ve sözü bir olmak insanlığın erdemlerindendir. Herkesin kendine özgü bir huyu vardır. Bizler çoğunlukla kendimize benzer huylu insanları arar konuşuruz. İçi dışı bir olmayanlardan başka, çeşitli nedenlerle anormal davranışlar sergileyenler de azımsanacak ölçüde değillerdir. Bu açıdan, öyleleri var ki, olumlu bir yönünü arar durursunuz.  Bu tipler olumsuz yönleriyle ünlenmişlerdir adeta.  Toplum böylelerini yadırgamakta haklıdır.Ben Boylelerini Çok İyi Tanıdım, Tanıyorum.. Menfaatleri için Adam Satanları,Siyaset için Hasiyetlerini,Makam mevki sahibi olmak isteyenler için Dini Dinayetini Satanlari,Sadece Desinler Diye Hasiyetini İzzetini, Şerefini Satanları Gördüm Görüyorum..

Dürüstlük; her yerde, her zaman ve her konuda, kendi aleyhimize de sevdiklerimizin aleyhine de olsa, sadece doğruların ve dürüstlerin yanında, yanlışların ve yanlış yapanların karşısında yer almaktır. (Nisa/135)
Allah'ım bizi Gördüğümüz günden beri koymasin.. Selam ve Dua ile..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar