İSRAİL ve ABD'ye SERBEST, TÜRKİYE'ye YASAK
Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

İSRAİL ve ABD'ye SERBEST, TÜRKİYE'ye YASAK

28 Şubat 2018 - 22:31 - Güncelleme: 28 Şubat 2018 - 22:49

Asyatik kökenli kenevir 25,000 yıldır var olduğu tahmin edilmektedir.Gıda, boya,konfeksiyon,inşaat,gibi bir çok sektörde kullanılmaktadır.En basitiyle hazır çayların torbalarındaki elyafta mevcuttur.

lk dizel motor kenevir yağı ile çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Rembrandt (1606 - 1669) ve Vincent Van Gogh (1853-1890) ve Thomas Gainsborough (1727 - 1788) kenevir Tuval üzerinde, kenevir yağı bazlı boya kullanarak çalışmalarını yapmışlardır.Kenevir , pamuktan sekiz kat daha geçirgen bir yapıya sahiptir. Kitaplarda cilt yapımında kullanılabilir ve insan sağlığı ile cevre sağlığını tehdit etmez.kağıt yapında diğer ağaçlara göre oluşum süreci kısa olduğu için yeşili korumak adına çok önemli bir bitkidir.

Bir çok sektörde kullanılma olasılığı bulunan kenevir'le ilgili asıl önemli olansa ,her 3,6 saniyede bir insanın açlıktan öldüğü dünyada , açlık sorunu için en ekonomik çözümdür

Bitki Tohumları Esrar, kenevir tohumu, sağlıklı insan hayatını korumak için gerekli tüm gerekli amino asitler ve temel yağ asitleri içerir. Hiçbir tek kaynakta, böyle bir kolay sindirilebilir formu temel amino asitler vardır ne de mükemmel bir oranı olarak insan beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan yağ asitleri bulunmaktadır. 

İyi bir yağda bulunan % 80 konsantrasyon ile insan sağlığı ile mükemmel bir denge oluşturan mükemmel bir besin kaynağıdır.Günümüz insanoğluna dayatılan doymuş yağ tükemi amerikada yapılan araştırmalar ile her dört kişiden birinin kanserden öleceğini göstermektedir.
Biyokimya ve insan beslenme alanlarında Pioneers ; CVD (Kardio), kanser ve obezite kaynaklı hastalıkları ,Doymuş yağ ve rafine edilmiş bitkisel yağ tüketimi ile bu kanserojen katillere bağlamaktadır.

Kenevir tohumu ve embriyonik tüm gerekli amino asit olan eşsiz değil, Keten tohumu ayrıca tüm gerekli amino asitler bitki alemi içerisinde protein bakımından en zenginidir, kollestrol ve şeker içermez.

Kenevirin yasadışı olmasının gerçek nedeni, zihnin ve vücudun üzerindeki etkileri ile ilgisi yoktur. !!!!!!

Kenevirin asıl tehlikesi insan vucuduna değil , küresel sermayenin kontrol ettiği belirli sektörlere zararlıdır.Kenevir bir çok petrol şirketi , alkol, tütün sanayi ve kimya şirketleri için büyük tehlikedir.İnsan sağlığını tehdit eden bu sektörlerin yaşayabilmesi için Kenevir ekim ve dikiminin yasaklanarak, kamuoyu araçları vasıtasıyla kenevirin insan sağlığı üzerine etkileri üzerine yanlış bilgilendirilir.

Kürsel şirketlerin Kenevir üzerine 1930 larda vergi koyması ile başlayan süreçte , dünya üzerine hakim şirketlerin ülkelere baskısı nedeniyle dünya üzerinde ekim ve kullanım faaliyeti yok denecek kadar azdır.1930 lara kadar ekonomisinin her alanında yoğun kenevir kullana Amerika 1930'lardan itibaren şirketlerin çıkarttığı bu yasa ile piyasalarını tamamen sağlıksız ve doğal olmayan ürünlere bırakmıştır.Aynı zamanda bu dünya geneline yayılmıştır.

Kemevir ekiminin cevreye verdiği hiçbir zarar yoktur.Kenevir yasaklanması sonucu öne çıkan şirketler dünya çapında dolar zengini olmuşlardır.Ters orantılı olarak yiyecek sıkıntısı, sağlıksız beslenme ve cevre kirlilikleri baş göstermiştir.

SIRF KÕTÜLEMEK

1920 ve 1930 lardan itibaren ele geçirilen medya kuruluşlarında Kenevirin insan sağlığı üzerine etkileri manşetlere taşınmıştır.Esrar ve gençlik üzerine bir dizi film çekilmiş ve insanların ahlak yapısı sorgulanmıştır.Madness' (1936),' Young Assassin '(1935) , The Devil's Weed (1936) piyasada kenevir üzerine manipülasyon yapmak amacıyla çekilmiş filmlerdir. 1930 ların insanının oldukça cahil olduğu düşünülürse kenevir bitkisine bakış için oldukça etkili kampanyalardır.

Tüm Sektörlerin Doğalı

Kenevir ,ağaçlardan elde edilen ahşaptaki lif yapısından çok daha yüksek bir kaliteye ve life sahiptir.Ağaçlardan elde edilen kağıt üretiminde kullanılan kimysallar , kenevirden üretilen kağıtlarda kullanılmaz.Kenevir bitkisi hızla olgunlaşır ve ağaçlar kadar ömür sürebilir.

Tüm plastik ürünler tohum yağından yapılmalıdır.Zaman içerisinde doğaya zarar vermeyecek ve petro-plastik gibi geri dönüşümü zor olmayacaktır.

Tüm dünyadaki açlık sorurunun yegane kurtarıcısı kenevirdir.İnsan sağlığına zararlı hiçbir etkiye sahip değildir.

Tekstil sektörü kenevir kullanmalıdır.ürünler daha sağlıklı, daha güçlü ve uzun ömürlü olacaktır.

İlaç sektörü kimyasal ilaç üretmekten vazgeçeçek doğal ilaçlar üretecektir.

Son Yazılar