KİRLİ İTTİFAK ,SAİD NURSİ'YE SALDIRI
Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

KİRLİ İTTİFAK ,SAİD NURSİ'YE SALDIRI

07 Nisan 2018 - 19:12 - Güncelleme: 04 Ağustos 2018 - 16:18

Diyanet İşleri Başkanlığınca Başkanlık ile ilgili iftira içerikli bilgiler yayınlayan bir internet sitesinin kurucusu ve yöneticisi olduğu iddia edilen Kırşehir Abidin Hoca Camii İmam Hatibi Yasin Kılınç meslekten ihraç edildi.

Edinilen bilgiye göre, Başkanlık tarafından bir internet sitesinin kurucusu olduğu ve siteyi farklı isimler üzerinden yönettiği iddia edilen Kılınç'a soruşturma açıldı.

Soruşturma sonucunda sitenin sahibi olduğu tespit edilen ve Başkanlık ile ilgili iftira içerikli bilgiler yayınladığı iddia edilen Kırşehir Abidin Hoca Camii İmam Hatibi Yasin Kılınç meslekten ihraç edildi.

Özellikle de Bediüzzaman Said Nursi ve Nur talebelerine iğrenç iftiralar atılıyordu

Yasin Kılıç'ın "dinihaberler" adlı siteyi yönettiği ileri sürüldü. Bu sitede Diyanet hakkında sürekli olumsuz haberler yapılıyordu. Sürekli cemaat ve tarikatlar aleyhinde iftira ve yalan haberler üretiliyordu. Özellikle de Bediüzzaman Said Nursi ve Nur talebelerine iğrenç iftiralar atılıyordu. Sitenin yazarları arasında site sahibi ile aynı kafa yapısına sahip Sait Çamlıca adlı şahıs da bulunuyor.

 

Diyanet'e, bakan ve milletvekillerine tehdit

Cami imamı Yasin Kılıç'ın meslekten ihraç edilmesi üzerinde dinihaberler sitesi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın resmini kullanarak tehdit gibi bir cevap verdi.

Sitede ismi açıklanmayan bakanlar, milletvekilleri, sendika başkanları da tehdit edilerek haklarında dosya açılacağı belirtildi.kaynak.Risale Haber

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar