"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır"
Mustafa Çiçekli

Mustafa Çiçekli

Mustafa cicekli

"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır"

12 Şubat 2020 - 00:33

"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır"
Allah’ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun!
Siyaset tarzı her türlü uzlaşmaya, tavize yatkın bir ruh halidir. İlkeleri ve siyasal taleplerini kendinden olanların iktidarı adına geri çekmeye hazır, tutarlılıktan yoksun bir eklemlenme siyasetidir.Tepki, duygu ve öfkeyi öne aldığınızda bu “ağırlık”, “sıradan bir durum” gibi görünür.“Ağırlık”, o zaman farklı ve ciddi bir sorun oluşturmaya başlar.Kestirmeden söyleyelim, siyasetçinin, siyasi iktidarın, devletin temel meselelerinden birisi böyle bir fasit dairenin oluşmasını engellemektir. Bu fasit daireyi kırmanın tek yolu vardır, güvenlik dahil diğer önlemlerle siyasi önlemleri ve siyaseti kombine etmektir.Şimdi herşeyi bir kenara bırakıp kenetlenmek ve birlik olma vaktdir..
Üzerine ölü toprağı serpilmiş,gaflet uykusunda,gözüne perde inmiş,nefsine esir düşmüş,hafızasını kaybetmiş gbi,idareden yoksun makam mevkii sahipleri,maddeye kapılarak vatanını kendi özel kasası gibi görüp ,Devletini ise kişisel şirket gibi görüp şaşırmış..Dünya nimetlerinin kontrolüne girerek fakirini fukarını yoksulunu dul ve yetimini görmeyenler,Maneviyet ruhunu kaybedenler ve her türlü illette bulaşmış olabilirler.bize düşen Vatan konusunda birlik ve beraber olmak zorunda olduğumuzdur.Yani İ'LÂY-I KELİMETULLAH'tır.
İ‘lâ ifadesi sözlükte, yüceltme ve yükseltme gibi anlamlara gelir. “Kelimetullâh” terkibi ise “Allâh’ın Kelimesi” demektir. Bir dâvâ olarak bu ifade, Allah Te‘âlâ’nın adını, tevhid akîdesini ve ilâhî ahkâmı yüceltip hâkim kılmak şeklinde tanımlanır. Allah (Celle Celâluhû) yolunda bu niyetle gerçekleştirilen gayret ve faaliyetlerin tamamı bu dâvânın kapsamına girer.Bizler Çocuklarımıza Gençlerimize sahip çıkalım,sahip çıkalım ki onlarda Vatanlarına sahip çıksınlar.Artık tüm iç siyasi çekişmeleri bir yana bırakalım.Görün artık !.Bakamıyorsanız,Göremiyorsanız ,inanmak istemiyorsanız ,ya körsünüz yada nankör!.Yada takiye yapanlar gibi inançsızsınız.
Gelin birbirimizden ayrı düşmeyelim.aramıza şeytan vesveseni ,bölücüleri sokmayalım ,saflarımızı sıklaştıralım.Vatan halkasının zincirlerimi sımskı kenetleyelim.Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece milletimiz, vatanımız, devletimiz, bayrağımız ilelebet payidar olacaktır. Cenabıhak birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin..Selam ve Dua İle.
Mustafa Çiçekli
Dünya Seyyid ve Şerifleri Topluluğu 
Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar