Ömür Çelikdönmez

Ömür Çelikdönmez

Ömür ÇELİKDÖNMEZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ı İngiliz Casusu Gazeteci İle Kim Buluşturdu?

02 Aralık 2019 - 11:19

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ı İngiliz Casusu Gazeteci İle Kim Buluşturdu?

Bir  İngiliz hayranlığı almış başını gidiyor. Sivil toplum örgütleri, bazı dini teşekküller Kraliçeden himmet beklentisinde.

Utanmasalar Londra'ya nur yağdıracaklar. Bunların kıblesi de şaşmış. Hepsi Anglophile yani İngilizsever. Ne de olsa pirleri homoseksüel Lawrence.

İngilizlerin ABD-Türkiye yakınlaşmasından rahatsız olduklarını, bunu her fırsatta ve platformda belli ettiklerine, önceki yazımda değinmiştim. Son kurbanları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın.

İbrahim Kalın FETÖ’cü mü?

İbrahim Kalın FETÖ’cü mü? El insaf! Böyle bir şey olabilir mi? Bu iddia bana ait değil. Patent sahibi arı kovanına çomak sokan İngiliz gazeteci Tim Sebastian. Adam laf ebesi. Anasının gözü.

Sözünü esirgemeyen ya da çanak soruyla konuklarının  karşısına çıkmayan İstihbaratçı eskisi. Meslektaşları Tim Sebastian'ın görüştüğü kişiler için tuzaklar kurma konusunda uzmanlaştığını söylüyor. Onun programına giden umduğunu değil bulduğunu hak ediyor.

Conflict Zone /Çatışma Bölgesi  Programında ne oldu?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Nazi işadamı ve mühendis Kurt A. Körber tarafından kurulan Körber Vakfı tarafından düzenlenen Berlin Dış Politika Forumu kapsamında düzenlenen Çatışma Bölgesi (Conflict Zone) konulu bir oturuma katıldı.

İbrahim Kalın, gazeteci Tim Sebastian’ın ve foruma katılanların sorularını yanıtladı. Programa Türkiye için skandal ifadeler  damgasını vurdu. İbrahim Kalın’a Cemaatçi gazete geçmişi hatırlatıldı.

Moderatör Sebastian, 15 Temmuz darbecisi FETÖ'cüleri savunan ve aklamaya çalışan soruları ile dikkat çekti.

Tim Sebastian İbrahim Kalın’ın, FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesinin İngilizce yayınında (Today’s Zaman) çalıştığını hatırlatarak “Siz de cezalandırılabilirsiniz. Eskiden Gülenci gazete için çalışıyordunuz” dedi.

Hamama Giren Terler

Tim Sebastian'ın beklenilmeyen çıkışı karşısında şaşalayan Kalın, FETÖ için çalışmadığını, onlar için yazdığını ve bunun farklı bir konu olduğunu söylesede soruyu soran istediğini elde etmişti.

İbrahim Kalın, FETÖ operasyonlarından önce, FETÖ'nün Today's Zaman gazetesinde yazarlık yapıyordu.

Kalın, ABD'de iken de Gülen'i Georgetown Üniversitesi’nin 2009 yılında hazırladığı “en etkili 500 Müslüman” listesine 13. sıradan sokan kişiydi.*

İngiliz Casusu Gazeteci Tim Sebastian'ın Karanlık Geçmişi

13 Mart 1952'de Londra'da doğdu. Rus bir anne ile Alman İngiliz melezi bir babanın çoçuğu.  Sebastian, Oxford Üniversitesi'nden modern dillerde lisans derecesine sahip.

Rusça ve Almanca biliyor.  Kariyerine Dayanışma devrimini kapsayan Varşova'da yabancı muhabir olarak başladı. 1982'de BBC'nin Avrupa Muhabirliğini yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar