DOĞRULARIN ERGEÇ ORTAYA ÇIKMA GİBİ BİR HUYU VARDIR...
UĞUR BEYAZGÜL

UĞUR BEYAZGÜL

Uğur Beyazgül

DOĞRULARIN ERGEÇ ORTAYA ÇIKMA GİBİ BİR HUYU VARDIR...

05 Ağustos 2018 - 00:06

Cumhurbaşkanımız eski stad yerleri Millet bahçeleri olacak dedi...

Oldukça sevindik..Maalesef biz 8 yıl evel Cumhurbaşkanımıza sesimizi ulaştıramamıştık..

Zamanın bazı yetkilileri tarafından da siyasi afaroza uğramıştık..Olsun..

DOĞRULARIN ERGEÇ ORTAYA ÇIKMA GİBİ BİR HUYU VARDIR...

BİZE DE HAYALLERİMİZİ PAYLAŞMAK DÜŞTÜ..

Başkanımız y.mimar M.Uğur Beyazgül, 1988 yılından beri 11 Nisan stad yerinin betonlaşmaması için birçok Stk ve meclis üyeleriyle birlikte mücadele verdi..Gazetelere yazılar yazdı..11 Nisan alanında miting organizesinde yer aldı..Zamanın Bakanına,Valisine,belediye başkanına bilimsel yaklaşımın nasıl olacağını anlattı..

Balıklıgöle alternatif bir alan oluşması için mücadele etti..
Bu mücadeleler yüzde yüze yayılan AVM ve betonlaşmayı kısmen de olsa azaltabildi..Atatürk bulvarına doğru açılan dükkanların yapımını önledi.. fakat ticari yoğunluğun olmadığı,insanlarımızın nefes alacağı,tamamıyla yeni bir ferahlama alanı oluşmasına yetmedi..

Belki bu mücadelemizi; 7 haziran 2015 seçimleri,güneydogunun hassas durumu ve Cumhurbaşkanımızın oylarına zarar gelmesin düşüncesinde olmamız biraz akamete uğratmış olabilir..yoksa amaç yüzde yüz başarıydı..fakat inanıyoruz ki Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizi istismar edenler tarih önünde mutlaka yanlışlarının hesabını vereceklerdir..

Neticede bize de hayallerimizi sizinle paylaşmak düştü..Ne yazık ki bizden hayallerimizi soranlar başkanımızın yapmış olduğu bu çalışmaya bile bakmadılar..sormadılar..projeyi kime nasıl yaptırdıklarını dahi kamuoyu ile paylaşmadılar..

Unutmayalım zalim batıya karşı zafer kazanmak istiyorsak; onlardan daha bilimsel çalışmalıyız..onlardan daha fazla geleneklerimize ve kültürümüze sahip çıkmalıyız..onlardan daha güzel çevrelere sahip olmalıyız..

11 Nisan stad yeri için Alternatif tasarımımız..

Not; bir marka değeri oluşturmak için Taksim meydanında yapımı gerçekleşmeyen mimar Ahmet Vefik Alp' a ait caminin uygulamasını bu alanda önerdik...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar