Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde kapıları...

Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde kapıları kapattılar! YTÜ şokta

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Beşiktaş kampüsünün Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edileceğini daha önceki haberlerimizde dile getirmiş. 19 Mayıs sebebiyle YTÜ'de kapıların kapatıldığı biliniyor. Detaylar gelecek.

19 Mayıs 2017 - 14:52 - Güncelleme: 19 Mayıs 2017 - 14:55

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Beşiktaş kampüsünün Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edileceğini daha önceki haberlerimizde dile getirmiş. Son gelen bilgilere göre restorasyona girecek olan binaların taşınma işlemi başladı. Beşiktaş kampüsünde okuyan öğrenciler ise sessizliğini bozdular. YTÜ'de sular durulmak bilmiyor. Hiçbir açıklama yapılmadan, yazılı bir bildiri yayınlanmadan sessiz sedasız bir şekilde okuldaki idari binalar taşınmaya başladı. Mimarlık fakültesininde taşınacağı ve Cumhurbaşkanlığı'na devredileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. 


SADECE TARİHİ BİNALAR ALINACAK

Yıldız Teknik Üniversitesi'nden taşınma işlemleri sürerken halen resmi bir açıklama gelmedi ama Beşiktaş kampüsünün içerisinde 'evden eve nakliyat' araçları anahtarları teslim edilen binalardan eşya almaya ve taşımaya başladılar. Bazı binalardaki eşyaların Beşiktaş kampüsündeki boş yerlere gideceği bilinirken bazılarının Davutpaşa kampüsüne gideceği biliniyor. 


ÖĞRENCİLER BİR ARAYA GELDİ

YTÜ öğrencileri bugün öğleden sonra kampüste bir araya gelerek yol haritası çizdiler ve kampüslerinin kapanmaması için Rektörlük genel sekreteri ile de bir konuşma yaptılar. Öğrencileri destekleyen mesajlar veren genel sekreterde kampüsün kapanmaması gerektiğini dile getirdi.  Öğrencilerin ilerleyen zamanlarda kampüsünü terk etmeyeceği ve Beşiktaş kampüsünden çıkmayacağı biliniyor. 


SARAY YAPILMAYACAK BİNALAR KALIYOR İDDİASI

Mimarlık fakültesi ve idari binaların saray yapılacağı için boşaltığı kampüs içerisinde gözle görülüyor. Kulislere göre Makine fakültesi ve diğer 'tarihi olmayan' binaların Beşiktaş'ta kalacağı söyleniyor. Bu durumda öğrencileri çok büyük bir duvar veya güvenlik önlemi bekliyor çünkü Cumhurbaşkanlığı korumaları şimdiden okula girişlerde okul kimliği dışında normal kimlik ve çanta aramalarına başladı. Kampüs sınırları içerisinde olacak saray için güvenlik önlemlerinin hat safhada olacağı biliniyor. 

Facebook'tan 'Yıldız'ı Savunuyoruz' sayfasından güncel bilgi alabilirsiniz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..