ZALİM FIRAT ACIMADAN CANLAR ALIYOR

ZALİM FIRAT ACIMADAN CANLAR ALIYOR

Her yıl onlarca can alan Fırat. Alınmayan tedbirlerle yeni bedenler bekliyor.Küçücük ve Gençgecik bedenler ölüme göz göre göre gidiyor. Ocaklara ateş düşüyor.Anaların feryatları gökyüzünden inmiyor.Yetkililer göreve.

18 Ağustos 2017 - 22:31 - Güncelleme: 20 Ağustos 2017 - 04:07

Filmlere şarkılara konu olan zalim fırat canlar almaya ocaklara ateş düşürmeye herkesin gözü önünde devam ediyor.


Minnacık bedenlerin suda çırpınıp ve kaybolup gidişi evlerde çocuğunun yolunu beklerken ölüm haberini alan anaların dağları delen feryatları çığlıkları var. Ama ne yazık ki kimsenin birşeyler yapıp bu çocukların bu genç adamların sularda kaybolup gidişine ve cansız bedenlerinin sulardan çıkışına müdahale ettiği yok.Anaların babaların kardeşlerin tüm insanlığın yürek yangınlarının önüne ne yazık ki kimse geçmiyor.


Peki hiç mi önlemi yok? Hiç mi önüne geçilemiyor? Bu zalim Fırat'a koca devletin gücü yetmiyor mu?


Hergün yeni bir boğulma ve  ölüm korkusuyla haberleri izlemek okumak istemiyoruz.Son 2,5 Aydır Urfa ve çevre ilçelerinde tam 16 beden fırat sularında can verdi.Yani onlarca eve ateş düştü.Anaların yüreği yandı.Tüm umutlar hayaller yıkıldı.


Açık ve net söylüyorum ki binlerce canın ölümünün önüne bir beden set olacaksa benim kendi canımı alıp götürüp oraya set yapın. Ama yapın.Ah vah korkusuyla bir yerlerin arkasında saklanıp bu beden lerin yok olmasına seyirci kalmayın.Önlemler alın tedbirler alın.

Vicdanlarınızı rahatlatın 


O vicdan varsa eğer


Murat Sever

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suruç'ta Yıldız'dan silah zoru ile blok oy iddiası
Suruç'ta Yıldız'dan silah zoru ile blok oy iddiası
Suruç'ta 7 olay : Bıçaklı ve silahlı kavga!
Suruç'ta 7 olay : Bıçaklı ve silahlı kavga!